Zavrieť

Porady

Hypoteka?

chceli by sme stavat montovany dom ale nemame este ani pozemok,
da sa cela suma pozemku aj domu zahrnut nejako do jednej hypoteky alebo treba mat najprv pozemok?
Alebo ako sa to riesi?
3 komentárov     zbaliť
Chobot A máš čím ručiť?
stanley811 a ak nemam da sa rucit pozemkom?
vicktor Jasne ze da, ale banka vzdy chce hodnotu rucenia vyssiu nez je suma poskytnutych penazi.
Napriklad predavajuci za pozemok pyta x. Znalec ho oceni na x/2. Banka ti pozicia x/4. Tri stvrtiny musis mat nasetrene.
Alebo nahovorit rodicov nech oni rucia svojim byvanim a riskuju stat sa bezdomovcami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Vsetko sa da, ale niektore banky moze mat specificke pravidla.
    Ano, jednou zmluvou (uverom) sa da financovat aj pozemok aj vystavba, ale: nemas pozemok, asi ani projekt (ten bude iny na malom, velkom, rovinatom, svahovitom, ... pozemku, a teda financne potreby tiez ine.
    Pytas sa na CELA suma - NBS sprisnovala pravidla, ale banky nepoziciavali na vsetko. Na cast musi mat klient vlastne prostriedky.
    Myslim ze CSOB ma reklamu na nieco ako uverovy prislub, t.j. po overeni tvojich moznosti predschvalia urcitu sumu a ty dodatocne oznamis o aku nehnutelnost sa jedna.
    Pri vystavbe musis priebezne dokladovat pstup stavebnych prac a banka podla toho uvolnuje peniaze.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.