Zavrieť

Porady

Sú povolené prehliadky našich intímnych miest a nohavičiek na stredných školách?

Sú povolené prehliadky našich intímnych miest a nohavičiek na stredných školách?
Sú povolené prehliadky na S.Školách? Nemyslím prehliadky vecí..ale prehliadky dajme tomu našeho tela. Na našej škole sa opakovala jedna nepríjemná udalosť a to taká , že sa objavovali použité vložky v toaletných misách.(vec ktorá sa stala i na inych školách ) ...O rok staršie žiačky od nás povedali roaditelke školy že sme to spravili my( naša trieda sa delí na 3 odbory ) riaditeľka školy a jedna učiteľka bez vedomia našej triednej učiteľky nás donútila podstúpiť túto prehliadku .(dokázať jej že nemáme menštruáciu) je to normálne ? Ma zmysel ak to budeme ďalej riešiť?
Naši rodičia to riešiť chcú..ale nevieme aké to bude mať nasledky.
Naposledy upravil LD91101 : 13.04.19 at 19:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Slečna, čo poradiť, ako odpovedať?

    Nemusela byť taká kontrola, skôr vám mala pani riaditeľka prikázať, aby ste to spoločne dali do poriadku. Asi sa to nestalo prvý krát. A to vždy, ak sa upchá wc misa.

    A nakoniec, keď sa môže robiť DNA "majiteľa exkrementu" a tak zistiť nezodpovedného psíčkara, ktorý po svojom psovi nepospratuje, poradila by som riaditeľke...čo tak DNA z vašich vložiek?!

    Nech vaši rodičia riešia spoločne s rodičmi starších žiačok, za prítomnosti riaditeľky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak DNA z exkrementov ? Ja chápem, že niektorých psíčkarov to motivovalo k poctivejšiemu zberu po svojich miláčikoch, ale verí tomu snáď len taký "jednoduchší" jedinec...
    afrikánka Pre jednoduchších jedincov, ktorí konajú, ako je v zadaní otázky, čo čakáš?
    lujza.j Poviem to velmi jednoducho...z hovna zistis iba hovno
      zbaliť
    LD91101 Nie. Nikto sa nepriznal ale jediné čo na tej kontrole bolo dobre bolo len to že sa zistilo že ani jedna z nás nemala v ten deň menštruáciu (ani jedna z našej skupiny )
    bodliak Paráda, no ešte že chlapci boli hneď z obliga...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    V prvom rade si tak trochu myslím, že si robíš prdel...ale to je jedno.


    No v súvislosti s týmto ?
    Sú povolené prehliadky našich intímnych miest a nohavičiek na stredných školách?
    Nemyslím prehliadky vecí..ale prehliadky dajme tomu našeho tela. Na našej škole sa opakovala jedna nepríjemná udalosť a to taká , že sa objavovali použité vložky v toaletných misách.(vec ktorá sa stala i na inych školách ) ...O rok staršie žiačky od nás povedali roaditelke školy že sme to spravili my( naša trieda sa delí na 3 odbory ) riaditeľka školy a jedna učiteľka bez vedomia našej triednej učiteľky nás donútila podstúpiť túto prehliadku .(dokázať jej že nemáme menštruáciu) je to normálne ?
    Nuž došlo k solídnemu porušeniu práv....nakoľko :

    Každý žiak má právo na
    ...
    16.ochranu súkromia, cti a povesti–vyjadrenia učiteľa týkajúce sa hodnotenia, vedomostí, zručností a postojov žiakov a ich zverejňovanie nemôžu žiaka urážať aponižovať, negatívne ovplyvňovať jeho sebahodnotenie, či postavenie v skupine spolužiakov. O žiakoch možno zhromažďovať len základné údaje týkajúce sa identifikácie osoby: meno a priezvisko, dátum a miesto narodenia, bydlisko, rodné číslo, štátnu príslušnosť, národnosť, osobné údaje týkajúce sa jeho zdravia a mentálnej identity. Zhromažďované údaje trebachrániť pred prístupom nepovolaných osôb a zachovávať o nich mlčanlivosť. Rovnako nemožno zasahovať do rodinných vzťahov žiaka, porušovať listové tajomstvo, vystavovať žiaka ponižujúcim prehliadkam a pod.
    https://www.sosdza.sk/wp-content/upl...y_poriadok.pdf





    P.S.:

    Že sa použité oné hádžu do wc, tak to je už iná debata...to by som zaradil do témy " Výchova "...

    Ono by stačilo (tak ako na vojne), aby ste sa všetky čajočky vystriedali na tom upratovaní wécka...hneď by ste sa dali do normálu.
    LD91101 Ďakujem za odpoveď. Nuž ale prečo by sme to mali upratovať aj my ? Ani jedna z dievčat ktoré boli obvinené nemala menštruáciu
    kn-alka Pokiaľ sa neprizná vinník, sú vinní všetci. Tiež by som dala všetkým "šichty" a nech si to dievčatá vyriešia medzi sebou. Smutné, že sa nenaučia doma, nenaučia ich ani v škole, lebo učitelia nemajú žiadne kompetencie. .... ale osobné prehliadky takéhoto typu je prehnené.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Na vykonanie telesnej prehliadky bez súhlasu dotknutej osoby, je oprávnený len príslušník Policajného zboru SR rovnakého pohlavia a len na základe príkazu sudcu.
    Inak iba príslušník zboru väzenskej a justičnej stráže u osôb voväzbe a cýkone trestu odňatia slobody.

    Učiteľ ktorý vykoná takúto prehliadku, ako aj riaditeľka školy, ktorá to nariadila, sa dopustili trestného činu.

    Odporúčam podať na nich trestné oznámenie. A tiež sťažnosť na školskú inšpekciu s tým, aby boli tieto osoby postavené mimo službu až do ukončenia vyšetrovania.
    afrikánka Odpoveď "profesionálna"...uznávam, že riaditeľka to "prepískla", ale

    videl si niekedy toalety na dievčenských internátoch, ten hnus, preliate misy plné výkalov, zatopenú podlahu a následne totálne znefunkčené? A dookola to isté! Takže TO a odstaviť mimo službu, hmm

    Čo keby tieto vyvoňané, vyfintené slečinky takto opakovane robili doma, ako by asi reagoval rodič...myslím, že aj to by bolo na TO.
    profesional Za to, že niekto poruší školský poriadok, nemôžeš na ňom spáchať trestný čin. Bez ohľadu ako nechutný je následok porušenia školkého poriadku. To akože budeme nedisciplinovaných vodičov rovno strieľať?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Treba sa spýtať zamestnancov vodární a kanalizácii čo najčastejšie nachádzajú v znefunkčnených kalových čerpadlách - vložky a prezervatívy takže u niektorých je to výchova z domu. Aká matka taká Katka, aký otec taký syn
    lujza.j Skor si mysli,ze nie som doma..tak za mnou nech aj potopa...ved to niekto poprace.....toalety na hradnom kopci...boli niekdy konec japonec...a ako sa dámy tvaria ?!
    pavol54 Ale to čo som napísal je tiež pravda lebo mám na mojom poli prečerpávací stupeň kanalizácie a viem čo tí údržbári hovoria a ako nadávajú. Skôr by som povedal u niektorých stupeň perverznosti.

    Sú povolené prehliadky našich intímnych miest a nohavičiek na stredných školách?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.