Zavrieť

Porady

Susedský pár s dvomi ďeťmi

Ahojte, mam taký problém... do bytu nadomnou sa cca rok dozadu nasťahoval do dvojizbáku pár s dvomi deťmi (jedno úplne malé, druhé cca do 4 rokov..). Ide o to, že odkedy sa nasťahovali robia pre mňa riadny hurhaj. Majú teda dve malé deti, z toho staršieho asi bude v budúcnosti šprintér. Je mi jasné, že deti potrebujú svoj priestor na aktivity a rozvíjanie sa, s čím je určité spojený aj ten hluk. Avšak mne už ide z toho prasknúť hlava. Ticho v byte mám jedine medzi 24:00 a 6:00. Mimo toho stále niečo buchá, duní, kričí, praská,.. Ak nevysávajú, tak klepú rezne, zakaždým búchajú dverami v byte, kričia po ďeťoch (asi niekedy nepočúvajú), presúvajú nábytok každý večer/ráno a počuť ich každý jeden krok, či cez deň, či v noci. Samotné deti výskajú, prípadne plačú (ten plač úplne tolerujem), behajú, skáču, hrajú na cimbal,...skrátka neustále niečo počuť z ich bytu. Vedú si svoj vlastný život (akoby v dome) a verím tomu, že ten hluk čo okolo seba vyrábajú si oni sami ani neuvedomujú... Ale takto sa pod nimi nedá bývať a existovať, aby človek nemal žiaden kľud. Chystám sa za nimi, ale ako na nich? Aké správne slová a vety skúsiť použiť? Viete poradiť? Viem že tu boli také podobné fóra ale pýtam sa ešte raz... ja som už zúfalý z toho...
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Terezia13
v prvom rade je to potrebné riešiť so susedmi, upozorniť ich, poprípade niektorého rodiča zavolať do bytu, aby som počul, to čo nevníma v hlučnej domácnosti, nie je možné, aby nezvládli hlučnosť 2 detí, môžu im napríklad vymedziť izbu, kde na počas dňa najmenej zdržujete, nie je podstatné, koľko máte rokov, rodina sa musí naučiť tiež sa v rámci možnosti prispôsobiť a neobťažovať nadmerným hlukom okolie, ak to nebude na nich platiť, je ďalšia možnosť
https://slovensko.hnonline.sk/271789...-alebo-policiu

korela je offline (nepripojený) korela

korela
Terezia13
v prvom rade je to potrebné riešiť so susedmi, upozorniť ich, poprípade niektorého rodiča zavolať do bytu, aby som počul, to čo nevníma v hlučnej domácnosti, nie je možné, aby nezvládli hlučnosť 2 detí, môžu im napríklad vymedziť izbu, kde na počas dňa najmenej zdržujete, nie je podstatné, koľko máte rokov, rodina sa musí naučiť tiež sa v rámci možnosti prispôsobiť a neobťažovať nadmerným hlukom okolie, ak to nebude na nich platiť, je ďalšia možnosť
https://slovensko.hnonline.sk/271789...-alebo-policiu
Je možné, aby nezvládli nadmerný hluk u detí. Neverila by som.
Zadávateľ píše, že majú dvojizbový byt. Tak kam s deťmi?
Jediná rada, zmeniť k veci postoj, alebo sa odsťahovať.
Na súde je veľmi malá šanca uspieť, nestojí to ani za pokus, žiaľ.

Maria_Ze je offline (nepripojený) Maria_Ze

Maria_Ze
Nočný kľud od 22:00 by mal platiť pre všetkých, navyše v túto dobu by už mali deti dávno spať - takže tu je určite priestor pre domluvu, nie?

Susedský pár s dvomi ďeťmi

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.