Zavrieť

Porady

Na čo sa zamerať pri štúdiu IT

Zdravim,

Už dlhšie zvažujem zmenu kariéry, nakoľko nie som spokojná s jej doterajším smerovanim - dlho dlho zvažujem IT a zatiaľ som sa do toho nepustila, kvôli obávam, že to nezvládnem. Nuž ale stratiť nie je čo, iba získať, preto by som sa rada spýtala, ako úplný laik, čo ma nejaký HW background, základné vedomosti o PC (používateľské), ktorým smerom sa vydať? Láka ma networking, OS administrácie, databázy, prípadne programovanie - toho sa najviac obávam.
Našla som staré vlákno spred 8 rokov, kde sú nejaké rady na začiatok uvedené (napr. LAMP), ale s tým, ako sa IT vyvíja, to už nemusí byť aktuálne https://www.porada.sk/archive/index.php/t-163781.html

Hlásim sa na aplikovanú informatiku do Trnavy, ale rada by som čas, ktorý mám pretavila do samoštúdia - našla som nejaké kurzy na Learn2code, takisto aj IT v kurze, kde sa mi ale zdá cena za 4 mesiace štúdia (2500e) ohromné vysoka
. Zvažujem aj certifikáciu CompTIA + (majú rôzne), či to môže byť dobrý štart.

Budem vďačná za vás pohľad na vec, prípadne hinty kde začať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    ivka70 14.04.19 14:06 priradil do Porady
    ivka70 14.04.19 14:06 odstránil(a) z Porady

    Na čo sa zamerať pri štúdiu IT

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.