Zavrieť

Porady

nepretržitá prevádzka a fond pracovného času

Dobrý deň, chcela by som veľmi pekne poprosiť o vysvetlenie skúsenejších mzdárov, lebo mám pocit že čím viac čítam, tým menej viem...Sme nepretržitá prevádzka,nerovnomerne rozvrh- výroba 7dní v týždni 24h/denne musí ísť linka...Zamnci by mali pracovať 1den ranná-čistých 11hod, 1deň nočná-11hod, 2dni volno ( pracuju 12hod, ale majú 2x30min.pauzu) Zamnci majú v zmluve uvedené: prac.čas na základe §85 ods.5 ZP, a mzda je mesačná 1000,00e/hrubé
Takže podľa ZP : prac.čas za týžden je najviac 37,5hod. Priemerný týždenný pracovný čas nesmie pritom presiahnuť v období najviac štyroch mesiacov ustanovený týždenný pracovný čas.
Takže si mám spraviť prac.kalendár, v rámci ktorého si určím obdobie , kedy budem prepočitavať ten priemer? Kedže v zákone je slovíčko NAJVIAC 4mesiacov, tak ja si môžem ustanoviť že budem im sledovat fond PČ v rámci 5 týždnov? Čiže každé 5týždne budú môcť odpracovať 187,5hodín? (37,5x5) to čo odrobia naviac bude nadčas?
A kedže je v ZP zase slovo NAJVIAC 37,5hod týždeň, môže mi vychádzať priemer aj 36, aj 36,8 atď?...
Takze je potrebne si urcit cyklus, napr.5tyzdnov a ten cyklus pocas roka nemenit (cize nemozem sa rozhodnut ze teraz budem ratat 5tyzdnov a od maja cyklus 7tyzdnov) a v ramci toho cyklu je dolezite aby neprekrocili 37,5...mozu mat 36? Ale viac nie, spravne to chapem? Ze nemusi byt presne 37,5?
a ešte ked idem vyrátať ten priemer napr. za obdobie 1-4/19, čiže je to 17,1428týždňa, to dám krát 37,5hod=642,85hod za celé obdobie, a zrátam si skutočne odpracované hodiny a to čo bude naviac zaplatím v apríli ako nadčas? a ked má v tomto období dovolenku, rátam to tiež ako odpracované hodiny?
Dúfam, že sa nájde niekto kto si urobí chvíľku čas a skúsi mi to vysvetliť, vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    nepretržitá prevádzka a fond pracovného času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.