Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky

Dobrý deň, chceli by sme preplatiť dovolenku pri ukončení PP nášmu zamestnancovi, ktorému končí materská resp. rodičovská, pretože u otca sa nepoužíva výraz MD. Na materskú (rodičovskú)nastúpil 2.11.2018 a končí mu 17.5.2019. Pripravovala som si jeho mzdu (je tam vlastne len preplatenie dovolenky) a u zamestnanca mi vypočítal program len ZP a daň zo mzdy a u zamestnávateľa ZP a ÚP. Je to prosím Vás správne? Neplatia sa iné odvody do SP? V roku 2018 normálne pracoval až do odchodu na MD toho 2.11.Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je to spravne, nic ine sa neplati, kedze ma 0 dni poistenia, lebo bude cely cas v tom mesiaci na RD.
    Za rok 2019 mu narok na dovolenku nevznikol, preplacas len zostatok dovolenky z roku 2018.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janulka17 ďakujem veľmi pekne za odpoveď . Ten nárok na rok 2019 mu nevzniká, keď bol na MD (u otca RD) ? Lebo MD sa posudzuje ako výkon práce, či nie? Ja som za MD nekrátila dovolenku. ďakujem vopred za odpoveď
    veronikasad Obdobie poberania materskeho u otca sa nepovazuje za vykon prace
    Janulka17 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vypocet odvodov z preplatenej dovolenky je správny, ak pracovný pomer končí poslednym dnom poberania materskeho. V SP ma prerusene poistenie.
    Janulka17 ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Preplatenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.