Zavrieť

Porady

Zmluva o výkone a sprave nehnutelnosti, zalohovy predpis a moznosti zmeny.

dobry den prajem,
chcel by som vas poziadat o informaciu/odpoved konzultaciu k teme poplatky v zmysle zmluvy o výkone spravy v bytovom dome.

Sme špecifický objekt sme 2. bytvé domy. nachadzaju sa vedla seba ale nie su spojené. cast bytov sa pouziva na prenajom cez 3 strany ako je booking.com, Airbnb. rozne realitne kancelarie a napriamo cez web stranky a verejnu inzerciu.
zvysok byty pouziva na svoje sukromne vyuzivanie byvanie a pripadne prenajom kamaratom / rodine.
Jedna sa o marketingovo apartmanovy komplex vo Vysokych Tatrach.

v zmysle tejto specifickej stavby nam developer nanutil cca 10 rokov dozadu zmluvu o výkone ktora obsahuje okrem standardných vecí aj iné položky:

- recepcia a jej cinnost
- domovy telefon (pevna linka)
- internet a TV centrálny pre cely objekt
- informacia na internete (najomne.sk)

moja otazka je mam dake pravo rozporovat tieto polozky, resp. sudnou cestou ich zrusit? Moje argumenty preco ich nechcem su nasledovne:

- recepcia a jej cinnost - táto sa nenachadza v nasom dome, nevyuživam ju ja ani nikto iný
- domovy telefon (pevna linka) - ani nemame telefon a nikdy som z neho nevolal.
- internet a TV centralny pre celý objekt - tuto vec si viem samotatne zajednat alebo nemat (free telka, internet cez mobil)
- informácia na internete (najomne.sk) - sluzba tretej strany nepouziva ...

každá položka stoji dake peniaze mesacne a celkovo natom prerabame cca 40 euro mesacne, platíme za nieco co nechceme, neoptrebujeme a netýka sa správy nehnutelností ... Cez schodzu neviem zmenit tieto polozky resp. zrusit.
da sa to dat na súd? ak ano vyhrám ho niekedy?
Julo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zmluva o výkone a sprave nehnutelnosti, zalohovy predpis a moznosti zmeny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.