Zavrieť

Porady

Pravo na vratenie penazi za kupeny tovar pri druhej reklamacii

Kupil som na predajni notebook, po 4 tyzdnoch prestal fungovať ale mysel som čakať 4 tyzdne kym som sa dostal na svk aby som ho odniesol reklamovat,po mesiaci mi ho vratili a za dva mesiace zase prestal fungovat a zase som bol v zahranici a cakal som 2 tyzdne kym pridem na svk aby som ho znovu odniesol na reklamaciu, mam pravo ziadať peniaze späť? Za 5 mesiacov 2 krat na reklamacii, ake mam moznosti ked potrebujem notebook a cestujem...bol to konkretne lenovo legion y 520, cca 900€ plus poistenie proti kradezi a poškodeniu 200€
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, zatial narok na vratenie penazi nemas, aj keby islo o 2x tu istu chybu.
    Ak by sa vsak ta ista chyba zopakovala treti krat, uz narok vznika.
    Musi byt z reklamacnych protokolov jednoznacne, ze islo vzdy o tu istu chybu (prestat fungovat totiz moze NB z roznych dovodov).
    Aj to plati len ak si NB kupoval ako osoba, teda nie na podnikanie.
    Ak to bolo na podnikanie, tam sa dohaduju podmienky zaruky zmluvne.
    Este si pozri, co ti pokryva to poistenie, ci sa neda nieco vyuzit z toho.

    Ak by som si kupovala NB a vedela, ze s nim budem tolko cestovat, hladala by som taky, ktory ma moznost servisu (aj zarucneho) kdekolvek vo svete. Napr Dell s jeho Busines next service day.

    http://www.epi.sk/odborny-clanok/Och...reklamacie.htm

    V § 623 sú upravené práva spotrebiteľa v prípade tzv. neodstrániteľných vád, ako aj v prípade tzv. opätovného vyskytnutia sa vady po oprave alebo v prípade väčšieho počtu vád.

    Pri neodstrániteľnej vade, ktorá bráni riadnemu užívaniu veci na daný účel ako vec bez vady, má spotrebiteľ právo buď na výmenu veci, alebo na odstúpenie od zmluvy, teda vrátenie kúpnej ceny.

    Tieto isté práva, teda právo na výmenu veci alebo vrátenie kúpnej ceny, prislúchajú spotrebiteľovi aj vtedy, keď sa rovnaká odstrániteľná vada, ktorá už bola dvakrát reklamovaná a odstránená opravou, vyskytne tretíkrát v záručnej dobe alebo pokiaľ sa súčasne vyskytnú tri rozdielne vady.

    Pravo na vratenie penazi za kupeny tovar pri druhej reklamacii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.