Zavrieť

Porady

Môže má zamestnávateľ nútiť robiť 12tky ak mám na prac.zmluve 3 zmennú prevádzku?

Dlhodobo pracujeme na 12 hodinové zmeny(nepretržitá prevádzka) a na pracovnej zmluve máme 3 zmennú prevádzku.stravne lístky nám dáva podľa pracovnych dní v mesiaci a dovolenku na jednu zmenu odráta 1,5 dna.Vyplatu dáva minimalku na účet ostatné do ruky príplatky za soboty nedele sviatky žiadne jedine za nočnú a rizikový máme dá sa stým niečo robiť? V zmluve nemáme nič o nadcasoch a dvanásť hodinových zmenách
11 komentárov     zbaliť
veronikasad Dá, "tichý" bonz na inšpektorát práce. Len musíte mať dostatok dôkazov a pozor, aby ste neboli spoluviníci, ktorí s čiernou mzdou súhlasia ...
Palo266 Toto by som nerád takto riešil lebo robí tu veľa ľudí ktorí už si iné zamestnanie nenájdu a robiť nepriek im nechcem skôr sa mi jedna o to že proste ak chce od nás 12tky tak nám musí preplácať príplatky za víkendy nie ?
veronikasad Je uplne jedno či robíš 8-čky alebo 12-ky, patria ti za prácu v sobotu a nedelu príplatky v zmysle Zákonníka práce, ktoré sa odvíjajä od minimálnej mzdy pre I. stupeň náročnosti.
buchač Ak si v tom veku do tých 40 rokov, nuž si hľadaj čím skôr nejakú inú robotu, kde firma neojebabráva a nevyjebabráva ...viď aj tvoj problém s dovolenkou.
Palo266 No toto si už riešim a je mi jasné že lepšie to tu nebude nikdy plus ktomu keď neplatia ani odvody
buchač Palo266 (Dnes 20:13) plus ktomu keď neplatia ani odvody
==============
Ty vieš, že sa neplatia odvody a napriek tomu makáš na jeho podnikateľský úd ?
Sorry, ale nie si normálny...neber ako urážku.
Palo266 No to sme sa dozvedeli nedávno náhodou ale už to dlho nepotrvá a idem do pecka odtiaľto takže možno normálny som aj keď trochu neskôr nie pohode to mi došlo hneď ako som to zistil že to je katastrofa celé
veronikasad ak chceš vedieť naisto, že zamestnávatel neplatí odvody, vyžiadaj si z ústredia SP výpis z dôchodkového účtu. Tam teraz uvádzajú či bolo poistné zaplatené.
Palo266 To už mám všetko overené vyzistene mam urobený aj prístup na účet v soc poisťovni atď atď takze to som si istý dokonca som zistil že som nebol ani prihlásený v zdravotnej takže paráda ale už som si to všetko dal do poriadku
veronikasad Nemáš náhodou uzatvorenú pracovnú zmluvu s odvodovou výnimkou ? (zamestnávatel za teba legálne neplatí odvody) ?
Palo266 Nie normálna klasická zmluva žiadne výnimky ani nič podobné ono totiž ja som až časom zistil že oni neplatili odvody nikdy a furt menily len názov firmy ako teraz už začali ževraj platiť aspoň ja to mám ok čo som sa informoval ale ostatný neviem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Môže má zamestnávateľ nútiť robiť 12tky ak mám na prac.zmluve 3 zmennú prevádzku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.