Zavrieť

Porady

Je postup správcu bytov zákonný ?

Jan Mihaly

Jan Mihaly je offline (nepripojený) Jan Mihaly

Jan Mihaly
Správca bytovky zvolala schôdzu našej bytovky podpísanú predsedom. Na schôdzu sa nedostavil ani správca ani splnomocnená osoba. po čakaní 15 minút predsedkyňa samosprávy bez splnomocnenia otvorila schôdzu bytovky s programom od správcu. Je schôdza platná ? Sú odhlasované body platné ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Mária27

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa § 14a zákona Schôdzu vlastníkov vedie predseda alebo správca, ak vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome nerozhodli inak.

    Správca má zo zákona zvolávať schôdzu, ale nie je vylúčená iná možnost.

    Je postup správcu bytov zákonný ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.