Zavrieť

Porady

výsledková listina

Zdravím.Potreboval by som pomoc s vytvorením výsledkovej tabulky v excel.Jednalo by sa o hasičský šport kde by bolo štartovne čislo,nazov družstva,ľavý prúd,pravý prúd,lepší čas a konečné umiestnenie a zoradenie vysledkov družstiev podľa najlepšieho času.Ďakujem lebo už som z toho na nervy.

No ako si sa mi niečo podarilo ale potreboval by som ako mám spraviť aby v konečnom umiestnení boli ND na posledných miestach
Naposledy upravil Palči112 : 20.04.19 at 10:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Bude stačiť takto?

    Piasto je offline (nepripojený) Piasto

    Piasto
    Zdravím viem že je to o nejaký rok neskôr a neviem či je to ešte aktuálne ale na vyskúšanie alebo porovnanie.
    Jedno upozornenie nepoužívaj Delete ale Backspace ak chceš niečo vymazať.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    elninoslov Si robíte srandu ? A heslo ?
    willma načo heslo, s tabuľkou sa dá pekne pracovať, zaheslované sú len bunky so vzorcom
    elninoslov No veď práve. Dáte sem riešenie, ktoré si nikto nemôže prispôsobiť, skontrolovať, ani sa priučiť, ...
    Piasto Ako písala willma heslo je kvôli vzorcom, tabuľku som dával ako riešenie nie ako príklad, dá sa s ňou pekne pracovať čo potrebuješ vypísať sa dá aj zoradiť podľa vlastného stĺpca pozor na zaškrtnite v zoradeni na hlavičku, nesmie byť označené ✅ a dá sa aj vytlačiť.
    willma ako pardon, ked niečo súrne potrebujem, tak som vďačná, že som to dostala pod nos hotové a nemusím nad tým uvažovať. Ak mám potrebu sa vzdelávať, zaplatím si kurz, v ktorom sa naučím s excelom pracovať. Nikto nie je povinný zadarmo dávať svoje rozumy.
    elninoslov Ak si vážite Vaše Know-how, tak je to v poriadku, no odporúčam zabezpečiť to v novšej verzii Excelu, pretože vypnúť toto heslo Office 2013 mi trvalo 2s. Dúfam, že mi odpustíte, nazrel som teda "do vnútra", zverejňovať vzorce nebudem. Iba pár poznámok. V PF je toto =">119,99=ND" naozaj zbytočné, je to reťazec, nie podmienka. V stĺpci K je obalenie do SUM zhola zbytočné, rovnako ako jedny zátvorky v H. " " môže byť "". Zaujímavý je naopak nápad, a to by ma nenapadlo, ako je zabránené v nechcenej zmene vzorca. Funkčnosť je asi OK. No nevytŕhajte učenie z kontextu mojej vety. Píšem aj skontrolovať a prispôsobiť. Ak požadujete za niečo úhradu, treba to jasne napísať, obzvlášť na Free fóre. Proti tomu nemám absolútne nič. Ja neheslujem. Pekný deň.
    marjankaj @vilma
    Hahaha.... kura ide učiť sliepku.
    Piasto Priateľu, ako si si všimol, tabuľka je určená pre Palči112, ktorý si nevedel rady s výsledkovou tabuľkou, preto som mu poslal svoju ako príklad alebo na porovnanie ak už medzičasom niečo vytvoril. To že je tabuľka heslovaná je aj kvôli vzorcom ale aj kvôli lepšej orientácii v tabuľke používaním TAB, keďže v hasičskom športe zapisujú aj ľudia ktorý nemajú skúsenosti s excelom a aby náhodou nestlačili kombináciu klávesov ktorá ich presunie úplne niekde inde. Ďalej nedával som tento príklad aby som niekoho poúčal alebo školil, nie som ani učiteľ ani expert na excel. Učím sa tiež za jazdy a podľa potreby to čo vytvorím je pre moju vlastnú potrebu alebo pre niekoho iného. Tiež som nehesloval k tomu som pristúpil až po niekoľkých chybách keď si používateľ nechtiac vymazal alebo prepísal vzorec a bolo potrebné nájsť chybu a opravovať celú tabuľku čo v prípade súťaže keď chceš mať výsledky čo najskôr nie veľmi praktické. Takže na záver nič nepredávam ani si nechránim svoje know-how ak môj príklad niekomu poslúži a bude ho používať budem rád.
      zbaliť

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Prikladám riešenie pomocou tabuľka a kt. Stačila by tabuľka a následné zoradenie času.

    Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

    Zuzana210
    Skús do vzorca pre najlepší čas pridať podmienku. Ak je ľavý aj pravý ND tak nech napíše ND a nie nulu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.