Zavrieť

Porady

Právo spoluvlastníka

Dobrý deň.
Som spoluvlastníkom záhrady- ja mám podiel 10/12 a sestra 2/12. Vzhľadom na to že ja záhradu nevyužívam už cca 15 rokov ju využívala sestra. Teraz som navrhol
vysporiadanie podielov s tým , že jej by sa vyčlenil podiel o výmere ako jej podielovo prináleží. S tým súhlasila. No nastal problém v tom, že na ploche čo by som mal mať ja má sestra postavený skleník a altánok. Je povinná tieto stavby
odstrániť a môžem jej určiť termín na odstránenie stavieb. Ďalej som zistil , že začala premiestňovať ornicu a zeminu na vedľajšiu parcelu vo vlastníctve jej dcéry. Odviezla už skoro 1 tatrovku. Keď som ju na to upozornil tak tvrdila, že je to jej zem, že ju za tie roky užívania zušľachtila. Chcem vás poprosiť o radu ako by som mal postupovať.

Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
buchač Odhliadnuc od toho všetkého doporučujem preštudovať termín " ideálne spoluvlastníctvo "...
https://www.google.com/search?client...astn%C3%ADctvo

Takže v žiadnom prípade neexistuje, že ty budeš niečo určovať - vyčleňovať !!!
Keď nič iné, tak má sestra fakt aspoň morálne právo na tú časť, kde je skleník a altánok.


P.S.:
Osobne by som to nazval fasáckym špekulanstvom...a to som ešte mierny vo výrazoch.
Ja57 Dobrý deň.

Asi ste zle pochopili moju otázku. Altánok aj skleník sú postavené na časti, ktorú sestra nechce. Chce časť pri svojom susednom pozemku a tak sme sa aj dohodli. Takže to nie je špekulácia z mojej strany.
ivka70 a je ten pozemok vobec rozdeliteny? aku ma velkost?
Ja57 ˇAno je rozdeliteľný, Pozemok má výmeru 1056 m2 a sestre prináleží výmerovo 176m2. Už sa robí aj GP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Ja57 je offline (nepripojený) Ja57

    Ja57
    Dobrý deň.

    Asi ste zle pochopili moju otázku. Altánok aj skleník sú postavené na časti, ktorú sestra nechce. Chce časť pri svojom susednom pozemku a tak sme sa aj dohodli. Takže to nie je špekulácia z mojej strany.
    vicktor Preco ma sestra sklenik a altanok vypratat? Ved tebe sa zidu. Alebo tam chces stavat?

    Právo spoluvlastníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.