Zavrieť

Porady

Ako správne uviesť v darovacej zmluve podiely na byte?

Ako správne uviesť v darovacej zmluve podiely na byte? Na liste vlastníctva ma darca zapisane podiely na byte 1/2 a 2/8 a chce to darovat rovnakým dielom dvom obdarovaným, ktorý už maju v súcasnosti obaja podiely na tom istom byte 1/8 a 1/8. Môže sa do zmluvy uviesť, že darca vlastní jeden podiel 6/8 ako súčet 1/2+ 2/8 = 6/8? Alebo sa musí explicitne uviesť osobitne podiel 1/2 a zvlášť 2/8? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak keď katastrálni úradníci sú nevyspytateľní, malo by im to byť dostatočne určité takto:

    Darca (meno) prevádza podiel 1/2 a podiel 2/8, spolu 6/8 na obdarovaných:
    1. meno podiel 3/8
    2. meno podiel 3/8.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    však ide darovať tri osminy každému - tak to tak aj napíše. A čo terazky vlastní on - či už napíše 6/8, alebo 3/4 to je hádam jedno - či?
    ....
    doplním, že keď som robila cez ich stránku "Zamýšľaný návrh na vklad" - tiež som mala podobne v dvoch bodoch a rôznych zlomkoch - automaticky mi to dalo len celkový podiel (nevypísalo vôbec na 2-krát) . Môžeš vyskúšať - nepustí ťa (či už ti to napíše na dvakrát, alebo naraz?) - a ešte ušetríš 15 evri
    Naposledy upravil Katy a R : 29.04.19 at 13:34
    Mária27 Prečo sú na liste vlastníctva zapisane dva podiely na byte 1/2 a 2/8 u darcu?
    Katy a R no ja predpokladám, že nadobudnuté v rôznom čase či? Môže len potvrdiť - čo jej ponúkne priamo - nebude sama vypisovať zlomok. (len podľa môjho prípadu posudzujem)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ja by som to urobil tak, že v predmete darovania by som uviedol jeho súčasný podiel. Ten nadobudnú noví majitelia po polovici, teda každý z nich nadobudne 1/4 a 1/8.

    V závere darovacej zmluvy, v petite, by som uviedol, že "katastrálny úrad zapíše nové spoluvlastnícke podiely nasledovne: 1/2 vlastník A a 1/2 vlastník B. Ak to kataster vráti, tak sa to opraví a zapíšu sa všetky podiely samostatne - vlastník A podiel 1/8. 1/4 a 1/8 a vlastník B tak isto.

    Ako správne uviesť v darovacej zmluve podiely na byte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.