Zavrieť

Porady

zmena termínu kontaktu uchádzača na úrade práce

Je možná zmena termínu kontaktu evidovaného uchádzača na úrade práce z dôvodu doprovodu dieťaťa na prijimacie skúšky na strednú školu ?

Dnes mi na úrade práce neumožnili zmenu termínu na kontakt ako evidovanėmu uchádzačovi o zamestnanie. Chcela som ísť ako zákonny zástupca so svojím synom na prijimacie skúšky na strednú školu, ktoré bude mať 13.5. v hlavnom meste, a my sme z mesta 200km vzdialenėho od BA, tým pádom je potrebné cestovať deň vopred. Ja sa však budem musieť 13.5. ísť evidovať na úrad, keďže mi neumožnili zmenu termínu na kontakt. Je to v poriadku?
Naposledy upravil Mária27 : 01.05.19 at 10:38 Dôvod: dlhé
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Aha, 12.5. je v nedelu ...
Požiadaj písomne o zmenu termínu a prilož pozvánku na skúšky.
Adr. O to som sa pokúšala. Vraj toto nie je dôvod na ospravedlnenie.:-)
veronikasad dostala si písomnú odpoveď ? Treba poslať oficialny list, nie komunikovať mailom
Mila123 PN pomáha
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bohužial, je to v poriadku ... Ráno pôjdeš na kontakt a potom môžete cestovať ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bohužiaľ, je to v rámci podmienok evidencie. Ale ak si uviedla dôvod, pre ktorý chceš zmenu termínu, tak si myslím, že ti pracovníčka mohla vyhovieť ale to je len môj ľudský pohľad.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    " Dnes mi na úrade práce neumožnili zmenu termínu ..."

    No ja neviem, nezažil som také niečo...ale asi by som silno kúsal do jazyka, aby som dotyčnej osobe niečo " srdečné " nebrýzgol do ksichtu.
    ------------------------------

    Uchádzač o zamestnanie je povinný do ôsmich kalendárnych dní písomne oznámiť úradu každú zmenu oproti predchádzajúcemu zápisu v evidencii uchádzačov o zamestnanie (napr. ak uchádzač o zamestnanie je chorý a nemôže sa dostaviť na úrad, je povinný túto skutočnosť oznámiť úradu - osobne, telefonicky, poštou ... a následne si dať vystaviť doklad o dočasnej pracovnej neschopnosti; začiatok dočasnej pracovnej neschopnosti preukazuje uchádzač do 3 pracovných dní odo dňa vystavenia; ukončenie preukazuje osobne pracovným dňom nasledujúcim po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti; ak uchádzač o zamestnanie predloží potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti nie je povinný preukazovať hľadanie si zamestnania a dostaviť sa na stanovené kontakty úradu).
    https://www.upsvr.gov.sk/obcan/zmena...page_id=701270

    Osobne vidím veľkú vôľu v slovku " napríklad "...

    Prijímacie skúšky zvyčajne začínajú o tej 8-9tej hodine...neexistuje stihnúť ranný kontakt na úrade, potom cestu 200 km, nakoľko autom by to bolo tak na tri hodinky a nie ešte vlakom.

    Ako zákonný zástupca dieťaťa je na takéto niečo predsa nárok...pracovníčka by mohla síce oponovať tým, že by mohol ísť otec, prípadne starý rodič...ale, no jednoducho ale.

    P.S.:
    ...a keď písomne, tak aj osobne a pekne do rúk príslušnému pracovníkovi oproti podpisu na kópiu, kde by bolo vyjadrenie.
    Naposledy upravil buchač : 30.04.19 at 19:52
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Chcú cestovať deň vopred a na ten má zrejme termín.
    buchač Nejasne položený text.
    Ale ak je to tak, tak niet o čom.
    Absolvuje kontakt a hajde na vlak...ešte aj nákupy v BA šopoch stihnú...a ráno tradááá na prijímačky.
    veronikasad 12.5. je v nedelu, vtedy žiadny kontakt nevybaví...
    buchač Tak je to jasné...upravený tex a tým pádom platí link o písomnom zdôvodnení nedostavenia sa na úrad.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Da sa to obist tak, ze si clovek zariadi na ten termin pohovor v Bratislave. Totiz ucast na pracovnom pohovore, dopredu oznamena na UP, je dovodom na ospravedlnenie na ucasti na aktivite UP.
    Z pracovneho pohovoru treba priniest ale potvrdenie.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nejdem sa vyjadrovať k tomu, že či je to v poriadku - ale pred časom som aj ja potrebovala zmeniť termín (dôvod bol aj vážnejší) - a tiež som nepochodila - striktne vraj majú, že (okrem pohovoru) len potvrdenie od lekára (choroba, ošetrenie).
    - tuto mrkni, či dačo nájdeš ? (nechce sa mi to celé čítať), ale obávam sa že ....
    https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/...ach_obcana.rtf

    zmena termínu kontaktu uchádzača na úrade práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.