Zavrieť

Porady

Končí mi rodičovská dovolenka a budem nezamestnaná

Končí mi rodičovská dovolenka a budem nezamestnaná. V pôvodnom zamestnaní som dala výpoveď, keďže sme sa presťahovali a už tú prácu nemôžem vykonávať. Aké mám možnosti? Čo robiť? Ďakujem.
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Kedy skoncil pracovny pomer?
veronikasad V marci si pisala ze sa nejdes evidovat na Urad prace, mas nove zamestnanie...
majonka No situacia sa inak vyvinula, bohuzial. Skomplikoval sa mi zivot. Dnes t.j. 1.5.2019 mi konci RD a zaroven je aj posledny den pracovneho pomeru v starom zamestnani.
veronikasad Zostala ti nejaka dovolenka na preplatenie?
majonka Nie, nezostala.
Mila123 ty si čeprala dovolenku po materskej dovolenke?
majonka Áno, vyčerpala som ju po skončení materskej dovolenky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Po skončení PP sa máš možnosť evidovať na ÚP. Ak počas RD PP trval a v posledných 4 rokoch máš poistenie v nezamestnanosti aspoň 730 dní, vznikne ti nárok na podporu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majonka A kedy sa musím prihlásiť - už zajtra 2.5.2019? Dnes mi skončil PP i rodičovská dovolenka.
    Tweety Evidencia nie je povinná ale ak sa prihlásiś do 7 dní od skončenia PP, bude sa ti evidencia počítať od 1.v mesiaci.
    majonka Je potrebné ísť na úrad práce i do sociálnej posiťovne? Ďakujem.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Choď sa zaevidovať na UPSVaR - stačí asik v piatok, pondelok, utorok... (zajtra tuším nemajú stránkové dni ) Zober so sebou OP, doklad o najvyššom vzdelaní - vyplníš potrebné tlačivo. zaevidujú ťa od 2.5. - nebudeš musieť vôbec platiť ZP. O povinnostiach ťa tam poinformujú - alebo kukni na ich stránku. Nárok na dávku v nezamestnanosti by si mala mať - žiadosť o dávku (s rozhodnutím o ev) potom zanesieš do SP☺ zze/2003-461/104a
    Samozrejme povinné to nie je - ale ak sa nezaeviduješ, tak nebude ani dávka a budeš musieť sama platiť ZP. Doplním: že ako veronika napísala - je možnosť prihlásiť v ZP - ako poistenec štátu -starostlivosť o dieťa
    Naposledy upravil Katy a R : 01.05.19 at 19:11
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad nemusí platiť zdravotné poistenie, môže sa prihlásiť v ZP ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku, ak dieťa nenavštevuje predškolské zariadenie.
    Katy a R áno - zabudla som! vďaka - ale ak je nárok na dávku v nezamestnanosti, tak je škoda neísť do ev UoZ... ☺
    veronikasad suhlasim
      zbaliť

    Končí mi rodičovská dovolenka a budem nezamestnaná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.