Zavrieť

Porady

Prepis auta z okresu do okresu.

Počula som, že vraj pri prepise auta z okresu do okresu nebude treba meniť ŠPZ. Ale keďže žijeme kde žijeme, nejako sa mi to nezdá. Vie niekto niečo viac? Vďaka.
4 komentárov     zbaliť
misoft Toto platí v Čechách (ich novinka) a v niektorých štátoch - u nás je to podľa sídla majiteľa. Ale "kompetentní" už na to "myslia".... lenže akosi pomaly - predsa len prihlásenie vozidla do evidencie/prepis vozidla v evidencii + nové značky = zaručený príjem pre MV.
Laurinkai O čechoch viem, ale počula som, že aj u nás by to malo ísť. Ale máš pravdu misoft, to je iný príjem zo zákona.A čo s diaľničnou, tá sa dá preniesť na novú ŠPZ?
ivka70 Dialnicna sa da, je na to ziadost, treba najst na stranke.
misoft https://eznamka.sk/sk/dialnicne-znam...-udajov-postup
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zatial nic take u nas neplati, s takym navrhom prisla opozicia aj s vycislenim, kolko by sa usetrilo, ale nenaslo to odozvu u parlamentnej vacsiny. Mozno po dalsich volbach
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft ivka: vraví sa tomu "snívajte s nami"..... a) stratili by zaručený príjem do štátnej kasy; b) znížila by sa výroba značiek = menej zamestnancov; c) nemohli by vymýšľať ankety, aké ďalšie písmeno vymyslieť, keď sa minú kombinácie.... d) nemohli by v Čiernej kronike písať "vozidlo z okresu ****....". Ako som písal - Česi to majú premakanejšie - stačí prvá registrácia (na značke je len to, kde sa prvýkrát zaregistrovalo - https://sk.wikipedia.org/wiki/Eviden...l_v_%C4%8Cesku) a tým to hasne. Ak chceš novú značku v Čechách - dostaneš na VLASTNÚ žiadosť.
    ivka70 ja viem, ale ja stale dufam ,ze raz si zvolime niekoho rozumneho, kto nebude len hrabat k svojim
    misoft Chachachacha...... Zabudol vôl, že teľaťom bol, zabudol poslanec/politik, že občanom bol...... toto platilo, platí a bude platiť stále....
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    o takom nieco sa iba "uvazuje". A ako iste vies niektore uvahy v nasom state su trvale a bezduche. zatial sa nic nezmenilo - znacky sa stale menia. (Monopol na vyrobu znaciek by utrpel)
    Laurinkai To máš pravdu. Túto ŠPZ, ktorú som zaplatila mi vezmú a zničia a ja budem musieť zaplatiť nanovo za ŠPZ. Toto sa vymyká logickému mysleniu. Okrem toho monopolného. Prečo by nemohla ostať na to nové/rozumej v mojom prípade zasa len ojazdené/ auto? Prečo to napr. v čechách ide a u nás nie? A hráme sa tu na ekológov. Ale odpad tvoríme jedna radosť.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    zdravim,nechcem zakladat nove tema tak sa spytam tu....je to tak ako studujem na strankach policie ze okrem poplatku za SPZ+spravny polatok 33+€ sa plati aj za Kw ty? mne to vychadza za 85Kw nejakych 90€ je to tak alebo uz vidim krizom? lebo mne sa to zda trosku vela ...dakujem za reakcie
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Čo má spoločné registrácia vozidla (EČV) s kW? Hodnota kW sa asi uplatňuje inde - poistné a pod.
    buchač .je to tak ako studujem na strankach policie ze okrem poplatku za SPZ+spravny polatok 33+€ sa plati aj za Kw ty? mne to vychadza za 85Kw nejakych 90€ je to tak alebo uz vidim krizom?
    ======================
    Je a nie je to tak.

    Ak ide o NOVÉ auto, ktoré sa prihlasuje po PRVÝ krát do evidencie, tak platíš všetko.

    Ak ide len o klasický prepis auta, ktoré už JE V EVIDENCII, tak platíš len za značky a správny poplatok.
    vulxy vdaka,ide o jazdenku uz prihlasenu v inom okrese a ja tam citam spravny poplatok za 85kW 90€...to mi nejde do hlavy ze sa mi zda prilis ale mozno zle si nieco vykladam
    buchač Citujem :

    - správny poplatok podľa výkonu vozidla a DÁTUMU PRVEJ evidencie + 33 € za štandardné 2 ks plechových TEČ, vozidlá iba s jednou TEČ 1 x 16,50 €;
    https://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu
    -------------------------------------------------
    Podobne je to aj pri prepise v okrese :

    - správny poplatok podľa výkonu vozidla a dátumu prvej evidencie.
    https://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese

    P.S:.
    V stredu som bol na DI prepísať auto.
    Platil som len správny poplatok...v mojom prípade 16,50€ nakoľko mám preukaz ZTP.

    Proste si to zle vykladáš...
    vulxy nechapem,kaslem na to ...ved oni mi to na DI radi vypocitaju....dakujem za reakcie
      zbaliť

    Prepis auta z okresu do okresu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.