Zavrieť

Porady

nezapísaný vklad na kataster

Dobrý deň, v roku 1922 moja prababka kúpila záhradu od susedy, užívala pôdu aj jej dve ďalšie generácie. Až teraz sme zistili, že na katastri je táto záhrada- parcela napísaná na susedu, resp. jej generáciu. Mám listinu - Výrok z Okresného úradu o kúpnopredajnej zmluve z roku 1922 a platobný rozkaz z roku 1923 z Berného úradu v Hlohovci. Ako mám dosiahnuť, aby som danú parcelu zaregistroval na kataster. ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil valksinson : 03.05.19 at 15:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Notár vám osvedčí vyhlásenia o vydržaní - pozri § 63 Notárskeho poriadku, čo všetko k tomu potrebujete : https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...2/323/20190101
    valksinson Veľmi pekne ďakujem za radu .. je to dosť staršieho dáta neviem aké zákony a katastry fungovali ... je to veľká pomoc od čoho sa môžme odpichnúť ... predtým rada .. že tak Vám treba ... na smiech či na plač ďakujem moc
    Mária27 Tie listiny sú dôležité ako dôkaz, že ste to užívali v dobrej viere, teda že ste oprávnený držiteľ (§ 130 OZ). Vtedy ste sa zo zákona po 10 rokoch stali vlastníkmi (§ 134 OZ), už sa len potvrdenie notára zaznamená do katastra. Chodte za notárom, on vám všetko povie. Potvrdenie od starostu budete potrebovať, terajších zapísaných vlastníkov možno ani nie.

    nezapísaný vklad na kataster

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.