Zavrieť

Porady

Po smrti rozkrádanie majetku.

Zdravím,

Už z názvu vyplýva pointa príbehu, kde po smrti svokra ostali 2x dedičky (TEDA 2x DCÉRY) ...... dcéry s tým že v dome je ešte ich stara mama ktorá mala okrem ich otca ešte ďalších 3 súrodencov, ktorý očividne už vedia že nič nedostanú tak beru čo sa dá. Bohužiaľ sme na slovensku asi a zavistlivost nemá hraníc.

Po úmrtí som navrhoval pre takýto prípad si všetko pofotit čo sa aj stalo no včera po obhliadke či je všetko na svojom mieste už nebolo.

Chybali vrtacky, brusky, zvaracka a kosačky. Povacsina veci sa nasla no bohuzial u brata. Priznal sa že to má no vraj to patrí jemu a bolo to len požičané (5-6 rokov to mal zosnulý doma) Takže nikomu to ako keby nechýbalo ale nie je ani mozne aby to bolo.jeho, keďže odbor a pracovne skusenosti vravia o inom zosnuly zvarac a brat mäsiar. Taktiez ze urcite veci si pobral preto "lebo za zivota sa s nim dohodol ak zomrie moze si to zobrať". Asi som fakt chorý ale aby som sa s niekým dohadoval že bratu zajtra pôjdem k lekárovi odpadnem a spadnem na obrubnik dostanem krvacanie do mozgu deťom nepoviem ani ahoj na 50 rokov idem 2m pod zem fialky voňať ale idem s čistým svedomím lebo dohodol som sa za života.

Takže mojou otázkou je či sa takéto niečo dá riešiť nejakou formou ak mám aspoň tie veci pofotene a svedectvo 4 ľudí že to tam bolo a už to tam nie je je síce extrém riešiť a naťahovať sa s rodinou skrz policiuz ale myslím si že ten počiatočný extrém bol ten, že si dovolil niekto prísť zobrať veci a odísť s čistým svedomím.

Za všetky odpovede dakujem.

PS: keby som vedel nefotim ale beriem. Dedicske konanie ešte neprebehlo ale všetko je písané na ich otca.
Naposledy upravil Splneo : 08.05.19 at 11:27
16 komentárov     zbaliť
jslancik Bola chyba vopred ďakovať za všetky odpovede... Podčiarkujem VŠETKY.
Splneo Zverejnené Dnes 06:07 . Takže ešte sa nemal kto vyjadriť k danej problematike ... A vopred som ďakoval kvôli tomu že nebudem každému jednému osobitne ďakovať a tiež "stalkovať" čo kto kedy napíše ale prídem večer a pozriem si to a poďakovanie už nebudem musieť písať lebo ho dostali predom ... Ak sa chápeme ale ďakujem aj tebe osobitne za príspevok a snahu písať a vyjadrovať sa
veronikasad Dedicom zo zakona je manzelka a 4 deti. Preco si myslis, ze 3 deti nedostanu nič?
jslancik Sú to súrodenci zosnulého.
Splneo Tak ako píše jslancik ty zvyšní 3 sú súrodenci, brat ktorý pokradol veci a dve sestry. Manželka rozvedená a tým pádom sú dedičky dcéry ale pytam sa úplne iné veci nie to kto a čo bude dediť to viem aj bez notára aj bez porada.sk mňa zaujíma vyššie spomenuté.
Oliwa "Keby som vedel nefotím ale beriem."
Akým právom? Zachoval by si sa rovnako ako tí, kvôli ktorým si založil tému. Tiež nie si zo zákona dedič. Si len zať... Čo chceš riešiť s políciou, keď Tebe nikto nič nevzal. Požiadala Ťa o to svokra alebo manželka? Alebo Ťa len škrie, že Ťa niekto predbehol? Ďakovať nemusíš, už si... A argumentácia, že mäsiar nemôže mať predsa doma vŕtačku si kosačku, sorry, tak to je sila... Ty si určite od fachu, keď si na to "dedičstvo" nárokuješ...
Splneo Akým právom? Následným, že z jednou z jeho dcér žijeme spolu v jednej domácnosti píšem v jej mene a určite som to nenapísal z myslením takým akým si to porozumela ty. Teda hlúpym. Vôbec svojou odpoveďou a komentárom neprikladáš ruku k dielu a tým pádom ani neviem načo mínaš čas. A argumentácia je logická prečo?... No lebo som to nepísal a keď to vedia jeho dcéry tak nie som tu jeden deň že nevidím čo sa deje ... Ale ty si asi určite jedna z tých čo v rade stoja prvé. Zbytočný čas trávený na internete a vôbec si nepomohla z danou situáciou. Nech ti obed dobre sadne na žalúdok a pokiaľ nemáš viac slov a odpovedí na to mi pomôcť kde čo a ako nepíš. V texte vyššie aj napriek chybám som jasne napísal KTO JE DEDIČ KOMU TIE VECI PATRIA A KTO ICH UKRADOL a tiež som položil otázku AKO TO RIEŠIŤ! peace.
kopretinka Ako sa zosnulý mohol k niečomu priznať,keď je zosnulý.Fakt som sa stratila medzi tými detičkami,babkou,súrodencami.......
Splneo Brata toho zosnulého ... upravil som to..
kopretinka V tom dome býva teraz iba matka zosnulého?
Splneo áno má tam doživotné právo dožitia asi a dom zo všetkým všudy bol písaní už len na neho, keďže manželka rozvedená tak dedičmi sú deti to viem ide o ten majetok, ktorý sa postupne vynáša z domu.
kopretinka A tie dcery si prečo nič neodnesú?
Splneo No lebo bolo hlúposť brať z domu veci, ktoré tam boli roky a ktoré patrili zosnulému ocov..., a načo inak ? keď to treba po pri domu a tiež ak tam niekto pôjde tak to využije...
kopretinka Tak trestné oznámenie s tým,že vieš,kto to ukradol.
Splneo To som potreboval vedieť či sa to takto dá aj keď je to extrém... Lebo boli sme tam včera s tým že vrtačku priznal že si požičal no zvyšok tvrdil bud nemá alebo mu to za života vravel že si to môže zobrať ak zomrie pritom je to len slovo a tomu sa veriť neda a taktiež zvyšné veci že su jeho čo sa tiež dokázať nedá len je tam ako píšem svedectvo 4 osôb vrátane tých dcér že to tam mali a že to kupoval ich otec ... Tak či stačia svedectvá a taktiež fotodokumentácia
kopretinka No skúsiť to môžeš,ale ja nie som právnik ani policajt....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No "zosnulý brat" a "brat zosnulého" nie je tá istá osoba. Ako môže zosnulý niečo ukradnúť po smrti?
    Na riešenie takýchto prípadov máme predsa "nezávislé" súdy. Je to napísané v ústave SR.
    Naposledy upravil marjankaj : 08.05.19 at 05:44
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Splneo žeby o 6:07 sa človek pomýlil ?
    marjankaj No nehnevaj sa ale takýto zmätok som už davno nečítal. 2x detičky nemalo byť 2x dedičky? Koľko detí mal zosnulý, si nenapísal. Ale príbuzných do neviemkoľkého kolena si uviedol všetkých.
    Splneo Ak to píšeš cez android a google klavesnicu dokopy a píšeš to o 6:07 ver, že aj horší zmätok sa dá zažiť
      zbaliť
    kopretinka 08.05.19 10:02 odstránil(a) z Porady

    Po smrti rozkrádanie majetku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.