Zavrieť

Porady

Dodanie služby občanovi v EÚ - uvádza dodávateľ IČ DPH?

Peter Fox

Peter Fox je offline (nepripojený) Peter Fox

Peter Fox
Dobrý deň, chcel by som vedieť, aké je správne riešenie takejto situácie:
Podnikateľ nie je platiteľom DPH, má však registráciu podľa §7a. Dodáva službu občanovi - nepodnikateľovi v inom štáte EÚ. Službu dodáva bez DPH, na faktúre uvedie, že nie je platiteľom DPH.
A otázka znie: môže v tomto prípade podnikateľ vystavujúci faktúru uviesť svoje IČ DPH bez toho, aby si tým spôsobil ďalšie povinnosti?. Alebo je uvedenie IČ DPH jeho povinnosťou?
Na toto som v zákonoch nenašiel celkom jednoznačnú odpoveď. Alebo sa mýlim a niečo mi ušlo? Za odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dodanie služby občanovi v EÚ - uvádza dodávateľ IČ DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.