Zavrieť

Porady

dohoda o prac.činnosti a evidencia na UPSVaR

eviinka33

eviinka33 je offline (nepripojený) eviinka33

eviinka33
Počas evidencie môže uchádzač o zamestnanie pracovať na DoPČ ak jej trvanie nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku .. ak bude dohoda s nezamestnaným uzatvorená hneď pri nástupe na jeden rok, kedy UPSVaR vyradí uchádzača z evidencie - až po 40 dňoch jej trvania alebo ihneď k dátumu nástupu? Nie je mi jasné, čo je výhodnejšie - či mu najskôr uzatvoriť dohodu na 40 dní a potom dodatkom predĺžiť alebo to nie je podstatné a môže mať hneď dohodu na celý rok. Ďakujem.
veronikasad Co mu povedali pri odovzdavani dohody? Lebo nesleduju sa pracovne ale kalendárne dni ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tweety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eviinka33 ďakujem .. takže dohoda uzatvorená na celý rok, v tomto znení predložená na UPSVaR a úrad ho automaticky vyradí po 40 dňoch?
    Dominicka366 je tam aj obmedzená výška zárobku?
    Tweety Je
    veronikasad ano, vo výške životného minima dospelej osoby. Hodinová mzda nesmie byť nižšia ako minimálna.
    Dominicka366 ďakujem
    Dominicka366 suma životného minima v hrubom sa ráta že?
    Tweety A ako inak? Je len jedna.
    veronikasad Hruba mzda nesmie presiahnut sumu životného minima
      zbaliť
    avalik

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    5/2004 § 6

    (2) Uchádzač o zamestnanie môže

    a) byť v pracovnoprávnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru,12) ak trvanie tohto pracovnoprávneho vzťahu nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku a ak mesačná odmena nepresiahne v úhrne sumu životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa osobitného predpisu13a) platnú k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška odmeny, u zamestnávateľa,

    1. u ktorého bezprostredne pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie nebol v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu,

    2. ktorý ho v predchádzajúcich šiestich mesiacoch pred uzatvorením tohto pracovnoprávneho vzťahu neodmietol prijať do zamestnania sprostredkovaného úradom,


    ja by som dohodu dala max. na 40 dní a potom novú

    dohoda o prac.činnosti a evidencia na UPSVaR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.