Zavrieť

Porady

Vlaky zadarmo po ukončení štúdia VŠ

Neviete mi prosím vás niekto poradiť, ako to je keď skončím teraz v máji II.stupeň VŠ s cestovaním vlakom zadarmo? 5. júna idem do BA a neviem, či mi bude platiť ISIC...Bohužiaľ, nemám kde teraz zistiť na termináli dokedy mi platí nakoľko som doma a do školy mám ďaleko...Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
https://www.umb.sk/preukazy-umb/stud...ni-studia.html

Dňom úspešného absolvovania štátnic (riadne skončenie štúdia) prestávate byť študentom našej univerzity.
Dňom zaevidovania iného skončenia štúdia v systéme AiS prestávate byť študentom našej univerzity.

Z toho vyplýva:
Od tohto dátumu nemáte nárok na štátom garantované zľavy do veku 26 rokov v doprave. V systéme preukazov UMB sa nastaví deň ukončenia štúdia ako dátum konca platnosti preukazu denného študenta UMB pre dopravné aplikácie.
Pri platnej ISIC známke (predtlačenej alebo nalepenej na zadnej strane preukazu s vizuálom ISIC) zľavy a benefity u partnerov CKM SYTS platia až do konca septembra uvedeného roka.
Naposledy upravil ivka70 : 15.05.19 at 12:04
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
buchač Z toho vyplýva:
Od tohto dátumu nemáte nárok na štátom garantované zľavy do veku 26 rokov v doprave.
================
Chváááálabožku......
luuckka čo z toho keď po nás prídu aj tak len ďalší a ďalší študenti tak ako robili na nás budeme teraz robiť my na iných
buchač Tí dôchodcovia odviedli do štátnej pokladnice solídne peniaze....

Tí študentíkovia VŠ si vyvážajú rite po celom Slovensku po rôznych akciách...a po skončení štúdia (mimochodom zadarmo) odídu za hranice.
Nandrolon Nie je to jedno, ci to ukradne Robo alebo XYZ? Ved stale sa tu bohuzial vdaka nasej nature bude iba kradnut a podvadzat...
Cestni ludia tu odjakziva tahaju za kratsi koniec ..
luuckka keď je tu tá možnosť, prečo to nevyužiť? keď prestanem ja chodiť vlakom zadarmo, začnú všetci študenti? a ak to nezrušia, budú si rite jedného pekného dňa vyvážať aj vaše deti...
  zbaliť

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
ISIC ti platí len počas štúdia. A kedy je štúdium ukončené?
Pozri si Zákon 131/2002 - §65, 66
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-131
A len tak
Nemáš ako zistiť? Informácie máš predsa na nete - nevieš hľadať?
https://online.syts.sk/overenie/



Niektorí sú už tak leniví, že si to ani nevyhľadávajú, len rovno to chcú ako na striebornom podnose!
6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
luuckka myslím si že od toho je tu tento portál, aby sa človek mohol spýtať a ochotní ľudia mu mohli odpovedať...ak medzi nich nepatríš tak sa nevyjadruj ;-)
misoft Nedurdi sa! Ak niekto potrebuje nejaké informácie - tak najskôr HĽADÁ tam, kde sa dá - a Google nemá nikdy prestávku, stačí mu zadať relevantnú otázku a vyhodí množstvo údajov. Ty si sa však ako prvé opýtala tu, ale si NEHˇADALA, pretože (vo svojej naivite, alebo vypočítavosti) vedela, že tu na Porade to za TEBA budú hľadať.

A mimochodom - informácie a odkazy si odo mňa DOSTALA!!!!!
Tu radíme z dobrej vôle a zadarmo, informácie na nete sú tiež zadarmo, keby si musela za toto platiť - tak to radšej si to cestovné zaplatíš, lebo to bude lacnejšie.
luuckka snáď je to moja vec či si zjednoduším život a rovno sa spýtam, ako to či budem hľadať ...ide o princíp, že ak má s tým niekto skúsenosti alebo má tu informáciu tak sa o ňu podelí a ja nikomu nekážem hľadať to kvôli mne na internete a ak tak niekto spraví tak z dobrej vôle...a to či som naivná alebo vypočítavá určite vieš lebo ma poznáš asi to nie je z dobrej vôle keď pri pomoci inému musíš pridať ešte uštipačný komentár
ivka70 aka si ty vtipna, takze ty mozes, len vsetci ostatni nie ..... zvlastna filozofia vysokoskolaka, ved to v zivote/v zamestnani prejde
misoft Veď to ona pochopí, až nastúpi k prvému zamestnávateľovi a bude sa ho niečo pýtať a ten jej odsekne - Nájdite si to sama na nete, ja nie som informačná kancelária.....
luuckka neviem čo môžem len ja a všetci ostatní nie ale dobre a viete o mne veľké hovno....porovnávať otázku na nejakom portáli a reálny život ja som už stihla pochopiť čo je to mať zamestnanie a to popri dennom štúdiu... ja viem čo je realita, lenže tú zas asi nepoznáte vy lebo ste si popri vysokej nikdy nezarábali na život, alebo ste tú vysokú ani nerobili
  zbaliť

Vlaky zadarmo po ukončení štúdia VŠ

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.