Zavrieť

Porady

Nárok na výpovednú dobu a aj na odstupné pri zatvorení prevádzky?

Martin1171

Martin1171 je offline (nepripojený) Martin1171

Martin1171
Dobrý deň. Viete mi prosím povedať či mám nárok aj na výpovednú dobu a aj na odstupné ak som u zamestnávateľa pracoval cca 3 roky a zamestnávateľ zatvára pobočku, v ktorej pracujem. Bola mi ponúknutá iná práca na inom mieste, ktorá nie je uvedená v pracovnej zmluve a ja som ju odmietol nakoľko mi nevyhovuje. Tak sa chcem spýtať či mám právo na výpovednú dobu 2 mesiace a plus odstupné 2 mesiace alebo iba na jedno z toho. Ďakujem.
Výpoveď ešte nemám, ale zrejme bude podľa §63.
Ale už som si niečo našiel ak bude výpoved podľa §63 ods. 1 tak výpovedná doba je 2 mesiace a odstupné je 1 priem. mesačný zárobok.
Naposledy upravil Martin1171 : 16.05.19 at 14:30
misoft Ako bol ukončený PP? Podľa §60, alebo §63 zákona 311/2001?
Potom sa pozri na §76.
K preradeniu - pozri si §55.
A nepleť si pojem odstupné a výpovedná doba (§62) - sú to dva rozdielne veci.
veronikasad Dusan, odstupne a vypovedna doba spolu súvisia, lebo je rozdiel vo výške odstupneho ked pracovny pomer skončí dohodou alebo po uplynutí výpovednej doby
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ivka70

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak PP skonci vypovedou kvoli zruseniu prevadzky, mas narok aj na VD aj na odstupne. Pracovne miesto inde ako bolo pracovne miesto v pracovnej zmluve prijat nemusis.

    Nárok na výpovednú dobu a aj na odstupné pri zatvorení prevádzky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.