Zavrieť

Porady

Národný turistický systém

petronela01

petronela01 je offline (nepripojený) petronela01

petronela01
Dobrý deň,prosím Vás,bude mojim hosťom preplatená v práci faktúra za uskutočnený pobyt v mojom penzióne v rámci turistického projektu,ak nemám s portálom zmluvu,niesom tam prezentovaná ani nemám ich rezervačný systém?Ďakujem za odpoveď.
6 komentárov     zbaliť
ivka70 S akym portalom?
petronela01 S národným turistickým systémom
misoft A za ďalšie - čo má portál (nejaký) s vykonaným pobytom? Portál je len sprostredkovateľ. Ty predsa poskytneš službu hosťom, vystavíš faktúru, oni zaplatia a zamestnávateľ preplatí.
https://nationaltourism.sk/
https://trip.slovakia.travel/
Prečítaj si niečo o nich - ako som písal, len sú sprostredkovatelia.
petronela01 Na stránke národný turistický systém alebo Slovakia travel sú prezentované ubytovania...ak tam ja niesom a nezapojila som sa do programu ako poskytovateľ ubytovacích služieb,neodpísala som zmluvu s NTS a prídu hostia z firmy XY ktorej vyplýva zo zákona preplatiť zamestnancovi pobyt tak môže byť tento pobyt uskutočnený u mňa alebo hocikde na Slovensku?
vicktor Sluzby poskytujes legalne alebo na cierno? Tak sa pytas, ze mam pochybnosti.
Precitaj si cosi z legislativy o "rekracnych poukazoch" ci sa tam pise o NTS.
petronela01 Pochybnosti nemusíš mať. Ďakujem za odpoveď a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ivka70

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemusis byt zapojena v ziadnom, systeme, pobyty tvojich hosti a tvoje faktury/potvrdenia musia len splnat podmienky definovane v zakone, aby si oni mohli uplatnit narok.

    PRÍSPEVOK NA REKREÁCIU ZAMESTNANCOV A REKREAČNÉ POUKAZY
    O akú rekreáciu môže ísť a čo sú oprávnené výdavky?
    Základnou podmienkou je, že musí ísť o rekreáciu spojenú s ubytovaním najmenej na dve prenocovania na území Slovenskej republiky. Podmienkou je, že tieto služby museli byť poskytnuté na území Slovenskej republiky. Nie je možné uznať napríklad dovolenkový pobyt zaplatený v slovenskej cestovnej kancelárii ale realizovaný v zahraničí.

    Ubytovanie môže byť v hoteli, penzióne, priváte… alebo aj v kempingu vo vlastnom stane, vo vlastnom alebo prenajatom karavane…

    Pod prenocovaním sa myslí v súlade s § 2 písm. d) zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu prenocovanie fyzickej osoby v zariadení prevádzkovanom ekonomickým subjektom poskytujúcim služby prechodného ubytovania, za ktoré odviedol obci miestnu daň za ubytovanie.

    Kto je majiteľom zariadenia je je dôležité. Môže to byť i zahraničný subjekt. Majiteľom zariadenia môže byť samotný zamestnávateľ (pozor, ten však nesmie nútiť zamestnancov, aby rekreáciu absolvovali výlučne v tomto zariadení, resp. podmieňovať vyplatenie príspevku pobytom v tomto zariadení). Majiteľom zariadenia môže byť i samotný zamestnanec alebo jemu blízka osoba.

    Pokiaľ zamestnanec preukazuje výdavky účtovným dokladom vystaveným v ubytovacom zariadení, z dokladu musí byť zrejmé, že v tomto zariadení zamestnanec strávil minmimálne dve prenocovania.
    Naposledy upravil ivka70 : 17.05.19 at 07:23

    Národný turistický systém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.