Zavrieť

Porady

Podliehajú výnosy zo štátnych dlhopisov vydaných SR zdaneniu?

brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

brasci
Dopočul som sa (od maklérskej spoločnosti), že výnosy(príjmy) zo štátnych dlhopisov vydaných SR nepodliehajú zdaneniu. Neviem či zle hľadám, ale zákon o dani z príjmu v §7/1/h to nešpecifikuje, v §9 som to tiež nenašiel... Podľa mňa by sa mali všetky štátne dlhopisy zdaniť daňovým priznaním.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    JankaO

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ak FO rezidentovi SR vznikne povinnosť podať DP (§32), potom tento príjem zdaňuje v zmysle §7/1h.
    Nerezident SR ich nezdaňuje.
    brasci Samozrejme takto to chápem aj ja. Asi na to nemá cenu reagovať, hlavne ak to niekto nevie doložiť zákonom, ale človeka také suverénne tvrdenie o oslobodení zarazí. Ešte som sa dopátral k tomu, že sú to dlhopisy z roku 2008.

    Podliehajú výnosy zo štátnych dlhopisov vydaných SR zdaneniu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.