Zavrieť

Porady

Dedicstvo,vyplatenie hypoteky,rozvod nasledne delenie nehnutelnosti

Zdedila som € ktorymi som vyplacala časť hypoteky konketne 33ooo € .rozvadzam sa.ako sa v tomto prioade bude delit nehnutelnost ak ju predame.ci na 1/2 .alebo tych 33ooo€ bude patrit mne a zvysok na 1/2.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    To, čo si zo svojho vynaložila na spoločný majetok, sa ti má vrátiť, zvyšok napoly.

    § 150 občianskeho zákonníka

    Pri vyporiadaní sa vychádza z toho, že podiely oboch manželov sú rovnaké. Každý z manželov je oprávnený požadovať, aby sa mu uhradilo, čo zo svojho vynaložil na spoločný majetok, a je povinný nahradiť, čo sa zo spoločného majetku vynaložilo na jeho ostatný majetok. Ďalej sa prihliadne predovšetkým na potreby maloletých detí, na to, ako sa každý z manželov staral o rodinu, a na to, ako sa zaslúžil o nadobudnutie a udržanie spoločných vecí. Pri určení miery pričinenia treba vziať tiež zreteľ na starostlivosť o deti a na obstarávanie spoločnej domácnosti.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Soňašv Dakujem, mozem este jednu vec? Byt sme nadobudli pred manzelstvom.nesmor sme sa brali. Terajsi ex bral uver ja ako spoludlznik.na liste vlastnictva som uvedena.patri mi polovicka z tohto bytu? Tvrdi ze nie nakolko on ziadal o uver, no si myslim ze lvečko nepusti. A mam pravo na polovicku.dakujem
    Mária27 Nemôžem povedať jednoducho napoly, keď neviem, ako ste platili.
    Z ceny bytu sa odpočíta tvojich 33tisíc.
    Potom sa z celkovej ceny odpočíta suma, ktorú uhradil on pred manželstvom z úveru. Ak by vložil do bytu aj iné svoje peniaze (nezarobené počas manželstva), odpočíta sa mu aj to.
    Zvyšok ste asi hradili za manželstva - to sa delí napoly, aj kěd to bolo splácanie úveru, lebo počas manželstva nezáleží na tom, kto koľko zarobí, ani či platí úver z jeho výplaty, ale všetko je napoly.
    Soňašv Pred manzelstvo sme mali memsi byt tiez som bola na liste vlastnictva.kupoval sa vylucne z hú.bez hotovosti.tento sa predal a ostao 2o ooo€. Za tie + hú sa kupil tento byt vacsi byt.ktory sa predava teraz.
    misoft Ten prvý byt - bolo to vtedy tvoje výlučné vlastníctvo? Ak áno - suma z predaja toho bytu a následne vložená na kúpu nového sa tiež pripočíta k tým 33tis. (teda 53tis). A potom ako Mária27 popísala.
    Soňašv Nie nebol, bol spolocny tiez bez hotovoti kupuvany cey na uver.
      zbaliť

    Dedicstvo,vyplatenie hypoteky,rozvod nasledne delenie nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.