Zavrieť

Porady

Dcéra mala úraz kvoli nezodpovednosti suseda

Ahojte stalo sa nám že bývame v byte . A v byť pod nami sa predal kúpila ho nejaká firma ktorá byť prerobí a predaju drahšie . Ide o to že vypratavali byt všade v bloku bol bordel pracovníci ktorí vypratavali boli drží na obyvateľov dvovernicke vynadali potom zničili zrkadlo vo výťahu my sme šli domov a pred našimi očami vyhadzovali rovno z výťahu dole po schodoch bordel . Nič neupratovali. Dcéra šla hore s dedom vo výťahu ja som čakala dole s druhým dieťaťom a susedov prídem hore a staršia dcéra už plakala v nohe mala zapichnuty klinec čo bol vo výťahu . Museli sme na pohotovosti do nemocnice tam jej museli narezať a dať drenaz. Má sadrovu dlahu až po koleno. Keď sme odchádzali z nemocnice silné hej to začalo krvácať krv tiekla až cez sadru tak znova jej museli ošetriť a znova tu sadru . ked som zašla za tými robotníkmi povedali že mala pozerať kam slape.a boli vulgárny. Bola som aj za domovou dovernickou sama povedala že takých pracovníkov nezažila. Dcéra má 55 kíl je ju čo dvíhať lebo nohu nesmie zaťažiť. Otázka znie dá sa niekde na nich sťažovať .alebo ako postupovať .
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Kolko rokov na dcéra?
vivienkatka1987 Má 10 rokov
veronikasad Kontaktovala si majitela firmy? Kedy sa uraz stal? Bol spisany zaznam o uraze? Je dcera poistena?
vivienkatka1987 Áno dole vo vchode bol vyveseni oznam že prerába bol tam kontakt volali sme s domovnickou jemu prišiel dokonca ma zobral s dcérou na pohotovosť a odišiel nečakala som že dajú dcére sadrovu dlahu potom som mu volala ako dopadla dcéra domov sme šli taxíkom . V sobotu bol u nás videl dcéru a povedal že nám taxík preplatí že mu je ľúto čo sa stalo a ten čo mu vypratava byt tak on tam mal nejakých pomocníkov že netreba robiť z toho haló že dcéra bude ok. Ja som mu povedala že sám lekár povedal že mám dať oznámenie . No ja som bola v šoku dcéra vyklepana vyrevana . Zajtra ideme na kontrolu . Som zvedavá čo nám povedia
vivienkatka1987 Nemá dcéra poistenie úrazové
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    bodliak Buchač, nejak nie si vo forme, žiadne ručne stručne, roboš by mal klinec v zadku aj s doskou a podobne... Alebo chrániš svojich ? Výťah nie je pri vypratávaní bytu stavba, aby si domov chodil s prilbou na hlave.
    buchač ...ach jo...

    A to vy kde žijete ???
    misoft Buchy - ale v tomto prípade má pravdu nájomník/majiteľ bytu v bytovom dome.
    A) Výťahy nie sú určené na vynášanie bordelu,stavebného materiálu.
    B) Pri rekonštrukcii má firma postupovať tak, aby zbytočne neznečisťovala okolie, neznehodnocovala, nepoškodzovala a neznečisťovala iné zariadenia.
    C) Ak sa vynáša stavebný odpad, majú ho ukladať do na to určených nádob - na to sú veľkoobjemové kontajnery, žiadne vyhadzovanie len tak vonku.

    Pokiaľ by však obyvatelia boli dôraznejší - už by volali správcu bytového fondu, už by volali zástupcu z mestskej samosprávy (pretože ak to nie je na súkromnom pozemku a paneláky väčšinou stoja len sa fliačiku pozemku v spoluvlastníctve, okolo je často mestský pozemok), volali by hoci aj mestskú políciu.... a staviteľ by sa nedoplatil.

    A keďže tento úraz sa stal aj "vďaka" lajdáckosti stavebníka - ZODPOVEDÁ za neho! Bez rozdielu, či dieťa bolo, alebo nebolo poistené (ak bolo - poisťovňa preplatí a bude vymáhať od stavebníka, čo ho asi nepoteší).

    Dcéra mala úraz kvoli nezodpovednosti suseda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.