Zavrieť

Porady

Vrátenie preplatku na DPFO zamestnávateľovi

Ahojte,
chcela by som poprosiť o radu. Zamestnávateľ poslal daňovému úradu Hlásenie o vyúčtovaní dane za svojich zamestnancov, kde bol uvedený preplatok na dani DPFO. S aprílovou výplatou má zamestnávateľ tento preplatok svojim zamestnancom zaplatiť. Ale kedy a ako preplatí tento preplatok daňový úrad zamestnávateľovi? Treba poslať nejakú žiadosť?
Vďaka za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Preplatok budeš započítavať s daňovou povinnosťou dane zo závislej činnosti. Napr. preplatok bol 200 €; za 4.2019 daň 100 €; za 5.20019 daň 100 € až do vyrovnania daň - preplatok. Prostredníctvom ,,Prehľadu" v r.1 suma dane = 100,
    r. 2 = -100, r.4 =0; r.8 = 0
    Naposledy upravil Antonia Jendrišáková : 22.05.19 at 04:52 Dôvod: doplnenie
    IvaVa123 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    A čo v prípade, že mi mesačná daňová povinnosť nepokryje tento preplatok do konca roka? Môžem EŠTE TERAZ požiadať o vrátenie? Ak áno, mám požiadať o vrátenie celého preplatku, alebo len tej sumy, ktorá mi zvyšuje do konca roka ako nezapočítaný preplatok? A kde si môžem takéto tlačivo o vrátení preplatku stiahnuť?
    Vopred všetkým ďakujem.
    kn-alka odrátavaš po celý rok

    Vrátenie preplatku na DPFO zamestnávateľovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.