Zavrieť

Porady

13. plat

Ahojte. Chcela by som si len preveriť informácie ohľadom 13. platu a či je pri udeľovaní v poriadku "selekcia zamestnancov". Zamestnávateľ chce vyplatiť v májovej výplate v júni odmeny v rôznej výške podľa kvality práce zamestnancov. Je v poriadku, že budem mať v podstate dva zoznamy zamestnancov. Časť zamestnancov spĺňa podmienky 13.platu (výška min.500€ a 24 mesiacov PP) a teda budú mať vyplatenú zvýhodnenú odmenu - 13. plat a časť zamestnancov nespĺňa podmienky (odmena menej ako 500€ alebo PP netrvá 24 mesiacov) a teda budú mať vyplatenú "obyčajnú" odmenu bez zvýhodnených podmienok? Je to v poriadku, že niektorí dostanú 13. plat a niektorí nie? Ďakujem.
veronikasad Nižšiu odmenu budu mat vyplatenu aj zamestnanci, ktori splnaju podmienku doby zamestnania? Kolko zamestnancov ma firma?
milagros208 Firma má 66 zamestnancov. V májovej výplate sme stále vyplácali odmeny za prácu vo výške v závislosti od kvality odvedenej práce a práce, ktorá bola v podstate vykonávaná nad rámec PZ. Odmena je vyplácaná aj s ohľadom financií a pracovných pozícií a je tiež na návrh vedúceho zamestnanca. Na rovnakej pozícii 4 zamestnanci majú nižšiu odmenu ako 500€ a odpracovali viac ako 24 mesiacov. A osem zamestnancov na nižšej pracovnej pozícii má nižšiu odmenu ako 500€ a odpracovali viac ako 24 mesiacov. Ja som v podstate dostala zoznam zamestnancov s výškou odmeny a teraz rozmýšľam, či by sa v podstate na väčšinu z nich dal využiť ten 13. plat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.