Zavrieť

Porady

Kurzový rozdiel

Účtujem v MRP win JU, ako sa tu účtuje zahraničná fa? V došlých faktúrach v Sk alebo v cudzej mene? Ja som zapisovala v Sk, tým pádom mi vznikli kurzové rozdiely? Čo s nimi? Ak je postup v JU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Ja som to robila takto:
    Faktúru som mala v inej mene. Do Sk som ju prepočítala podľa kurzu NBS. Zaúčtovala som ju v korunách. Nevyšiel mi žiaden cenový rozdiel. Cenový rozdiel mi vyšiel až pri úhrade faktúry, pretože ak som chcela uhradiť inú menu, uhrádzala som jej počet kurzom banky, ktorá úhradu realizovala a až tu mi vyšiel cenový rozdiel medzi zaúčtovanou a uhradenou sumou.

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    ivti
    Účtujem v MRP win JU, ako sa tu účtuje zahraničná fa? V došlých faktúrach v Sk alebo v cudzej mene? Ja som zapisovala v Sk, tým pádom mi vznikli kurzové rozdiely? Čo s nimi? Ak je postup v JU?
    Prosím vás o radu. Opäť sa vraciam k mojej otázke,ako sa účtuje zahraničná faktúra v MRP JU. Môžte mi to popísať od jej zápisu až po úhradu?Ako sa nahodí do knihy došlých faktúr a ako sa urobí úhrada? V akej mene? Ktoré okienka mám použiť?Vzniká tam kurzový rozdiel?Doteraz som zapisovala zahr. fa ako slovenské, ale pri ich úhrade mi vznikol kurzový rozdiel a visí mi to v saldokonte, čo s tým?Prosím poraďte.

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    Dobrý deň
    Aj ja mám problém so zahraničnou faktúrou.
    Došlá faktúra z Čiech a neviem čo s ňou.
    Potrebujem to uhradiť a následne zaúčtovať. Prosím poradí niekto presný postup od úhrady / a ako uhradiť keď je v Kč/ ja proste vôbec neviem čo s tým.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Príde fa - pridať faktúru prijatú , napíšeš fakturačné údaje, dátumy, kód DPH (podľa prípadu, napr. 49). Do textu - o čo sa jedná a sumu v cudzej mene. V záložke Zahraničná mena, zadáš menu a kurz účtovného prípadu (napr. vystavenia fa). Týmto máš faktúru zapísanú.
    Úhrada - klikneš na tlačítko Uhradiť - zadáš dátum, doklad, kurz - aktuálny kurz úhrady, ktorým platíš v banke, prepočítať do SK. Program preráta hradenú sumu (suma musí sedieť s výpisom z banky. Klikneš na zariadiť do peňažného denníka. Faktúru zaúčtuješ v peňažnom denníku (napr. nákup tovaru,...).
    V knihe faktúr Ti vyjde pravdepodobne kurzový rozdiel. V JU sa o kurzových rozdieloch v PD neúčtuje (iba na konci roka kurzové rozdiely na DU). Aby sa Ti vynulovala fa v knihe faktúr zadáš znova Uhradiť, klikneš na kurzový rozdiel a ten nezapíšeš do peňažného denníka, iba do zozamu úhrad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.