Zavrieť

Porady

Dlhodobe hlieny v stolici

Dobry den,
asi mesiac mam neustalu nutkavu potrebu na velku stolicu a vyprazdnujem sa 5-6 krat denne. Zakazdym sa v stolici objavi hlien. Pocas dna zvyknem mavat krce a citim sa miestami malatna. Okamzite som nasadilasmectu a probiotika, stav sa vsak nezlepsuje. Stolica bola najprv viac menej len hlienovita, postupne sa mi upravila na normalnu, makku, s primesou hlienu.
Vysledky krvi mam v poriadku, tiez vysledky vyteru z konecnika aj kultivaciu. Vysledky sono su tiez v poriadku. Momentalne cakam na vysetrenie kolkonoskopie a gastroskopie. Neustlale vsak myslim na to, ze ide o nadarove ochorenie. Mate niekto prosim podobnu skusenost? Alebo je tu nejaky lekar, ktory by sa vyjadril, ci je velka pravdepodobnost nadarovych ochoreni. Vek: 35, vaha: 50kg,
Dakujem vam .
10 komentárov     zbaliť
veronikasad Testy na celiakiu ti nerobili?
Niba AA Zatiaľ nie, predpokladám, že to bude v nasledujúcich vysetreniach
afrikánka Váha 50kg a výška je aká?
Neprežívaš v poslednom období nejaké nepriaznivé životné okolnosti, obdobie?
Niba AA Bohužiaľ ani nie, som.doma na materskej s dvoma detičkam. Rada by som to pripísala syndrómu drazdiveho creva, ale tak veľmi sa obávam, že to bude niečo horšie
Niba AA vyska 161
afrikánka Váha je potom primeraná, čo by niektoré dali za takú postavičku
veronikasad Skus namiesto Smecty Hylak
Niba AA Vyskusam, mam doma, dakujem
Xanti V stolici nemáš nestrávenú stravu? Ak áno môže ísť o zápalové ochorenie morbus crohn.
Niba AA Žiadne nestrážené zvyšky tam nie sú, najprv bola takmer čistá hlienovita a momentálne má normálnu konzistenciu s prímesou hlienu.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    https://www.porada.sk/t209897-hlien-...nie-na-wc.html
    Prečítaj si o hlienoch v stolici...tvoj problém nemusí signalizovať nádorové ochorenie!!!
    Upokoj sa, nestresuj, tvoj strach totiž môže vyvolávať ešte väčšie nutkanie na stolicu, kŕče.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad kto zmazal komentáre ?
    afrikánka Pri mojej odpovedi neboli, zmizli aj s buchacovov odpovedou
    Zmazal dokonca dve, akosi sa mu ani jedna nevydarila
    veronikasad Myslela som, že som reagovala na tvoju odpoved, tak potom asi na Jurajovu, lebo zmizol aj môj komentár ...
    afrikánka Namôjdušu, že som nežalovala na buchača
    100+1 smajlík...ten vyškerený
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    hlien v stilici väčšinou znamená zlé spracovanie potravy, skúsila by som upraviť stravu, tu je o tom písané dosť podrobne
    https://www.modrykonik.sk/zdravie/hlien-v-stolici/

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Vo všeobecnosti hlien nachádzajúci v stolici môže signalizovať zápalové procesy v hrubom čreve. Najčastejšie ulcerózna kolitída, príznaky sú také aké si popísala v otázke, častá stolica...... Vyšetrenie kolonoskopiou dá presnú odpoveď, netreba sa dopredu stresovať.

    Dlhodobe hlieny v stolici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.