Zavrieť

Porady

Zadržanie VP v poľskej republike

Dobrý deň prajem. Mám otázku pred dvoma mesiacmi mi bol zadržaní VP na území PL. Za rýchlosť a prebehovaie aút cez dedinu tzv. Cez dve plne čiary. Ešte mi neprišlo ani rozhodnutie. Ako dlho budem čakať kým mi príde VP na územie Sloveskej republiky. A ešte otázka vypísali mi papier poľsky policajti na jazdenie môžem na
Slovensku na tom papieri jazdiť? Keďže má 2 razy zastavili už policajti u nás raz má pustili a dali mi pokutu za to že nemám doklad pri sebe a raz som musel vystúpiť z autá a povedal mi policajt že mám zákaz šoférovať aj u nás keďže sme v EU. Zaplatil som pokutu a povedal mi že nemôžem jazdiť proste. Tak môžem či nie. Ďakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Keďže VP je ešte v PL - dostal si dočasný doklad na dojazd. Nenahrádza však VP. T.z. čakať, až pošlú na SK.
    B) Druhýkrát policajti nemali pravdu Priestupok sa stal v PL, týka sa PL, pokiaľ nepožiadali o to, aby sa vzťahoval aj na SK, môžeš na SK ďalej jazdiť - ale musíš mať platný VP (ktorý je zatiaľ v PL).

    Niečo podobné - https://ficek.sk/vodicsky-preukaz-za...-nemecku-17489 - vyplýva z toho, že na SK NEMÁŠ zákaz vedenia motorového vozidla. Preto v druhom prípade policajti klamali a zavádzali s informáciou.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    zadržaní, prebehovaie aút, Sloveskej, poľsky policajti, z autá, ...
    Ty budeš z takých jednoduchších, že ?
    Máš VP ? Nemáš. Tak jazdiť nemôžeš.

    Zadržanie VP v poľskej republike

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.