Zavrieť

Porady

Zamestnali sme od 1. 5. 2019 na dohodu o vykonaní práce dôchodcu. Aké odvody do ZP a SP bude platiť zamestnávateľ a aké zamestnanec ?

Zamestnanec poberá od 1.1.2019 starobný dôchodok. Vykonáva zárobkovú činnosť na základe dohody o vykonaní práce - pravidelný príjem, ktorý bude nižší ako 200 eur mesačne. Zamestnanec si uplatňuje odvodovú úľavu . Ak to nie je správne, tak ma opravte: do ZP neplatí ani zamestnávateľ ani zamestnanec,
do SP - zmestnanec neplatí a zamestnávateľ platí 0,80 % garančné a 0,25 % úrazové poistenie, spolu 1,25 %..
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    V podstate je to správne. Akurát, že za zamestnávateľa je to spolu 1,05%
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Miriam68 Ďakujem Milagros. Až teraz som si všimla, že tam mám chybu. Jasné,spolu je to 1,05 %.
    Kristina27 nezabudni mu dať podpísať čestné vyhlásenie na odvodovú úľavu a ešte zraziť zo mzdy daň
    Miriam68 Ďakujem za upozornenie . Čestné vyhlásenie už mám od neho podpísané.
      zbaliť
    ivka70 27.05.19 11:48 odstránil(a) z Porady

    Zamestnali sme od 1. 5. 2019 na dohodu o vykonaní práce dôchodcu. Aké odvody do ZP a SP bude platiť zamestnávateľ a aké zamestnanec ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.