Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodok a PN

Dobrý deň mám polovičný Invalidný dôchodok kvôli chrbtici. Momentálne mám zase dosť silné bolesti a problémy s chrbticou. Dozvedela som sa ze keby som išla na pn- ku kvôli chrbtici mohli by mi odobrať invalidný dôchodok nakoľko nemôžem poberať dve sociálne dávky na jednu diagnózu je to pravda? Ďakujem veľmi pekne za odpoved
veronikasad máš uzatvorenú dohodu alebo pracovnú zmluvu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://www.socpoist.sk/aktuality-pr.../48411s66270c?

    Pracujúci dôchodca môže poberať nemocenské aj dôchodok, ak sa stal práceneschopným až po priznaní dôchodku

    Sociálna poisťovňa upozorňuje, že pracujúci dôchodca v riadnom pracovnom pomere alebo ako samostatne zárobkovo činná osoba môže poberať súčasne dôchodok a nemocenskú dávku len vtedy, ak mal dôchodok priznaný ešte pred vznikom dočasnej pracovnej neschopnosti. Ak mu Sociálna poisťovňa dôchodok (starobný alebo invalidný) prizná až v čase, keď už mu práceneschopnosť trvá, k súbehu výplaty nemocenskej dávky a dôchodkovej dávky dôjsť nemôže – Sociálna poisťovňa začne dôchodok vyplácať až po ukončení poberania nemocenskej dávky.

    Sociálna poisťovňa súčasne upozorňuje, že pri práci na základe dohôd mimo pracovného pomeru (dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o pracovnej činnosti) žiadny pracujúci dôchodca poistné na nemocenské poistenie od 1. 7. 2018 neplatí, preto mu pri práci na dohodu ani nemôže vzniknúť nárok na dávku nemocenské.

    Lívia20 je offline (nepripojený) Lívia20

    Lívia20
    Ja som živnostníčka a povinne nemocensky poistená. X krát som poberala PN na tú istú diagnózu, na ktorú mi bol priznaný invalidný dôchodok (mám 41% invaliditu). Diagnóza nezohráva žiadnu rolu k priznaniu PN.,

    Invalidný dôchodok a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.