Zavrieť

Porady

kartičku po otvorení živnosti

Zdravím, neprebral som kartičku ktorá mi bola zaslaná po otvorení živnosti lebo na danej adrese už nebývam. Kde môžem hľadá kartičku? Ďakujem
Naposledy upravil Mária27 : 29.05.19 at 19:00 Dôvod: dlhé
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    u správcu dane na DU v mieste trvalého bydliska. Súčasne si treba splniť oznamovaciu povinnosť a nahlásiť elektronicky zmenu trvalého pobytu
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Filip69 Ja si ju chcem zrušiť keďže som ju ani nevyužil tú živnosť a bez tej kartičky by to asi nešlo... Tak ďakujem... Zajtra pôjdem na DÚ
    veronikasad Živnosť zrušíš na živnostenskom úrade, ktorý zároveň zruší registráciu. Pridelenú kartičku musíš vrátiť.

    Treba isť osobne na DU a dohodnúť sa so správcom dane.
    Filip69 Áno, ale bez kartičky ju nezruším. Čiže najprv na daňový úrad sa opýtať na kartičku a potom na živnostenský úrad
    veronikasad ano
    veronikasad odkedy máš živnosť ? Máš vybavenú elektronickú komunikáciu ?
    Filip69 Ja som si otvoril živnosť 28.1.2019 a nemám vôbec info o tom či mám elektronickú komunikáciu... Som si otvoril normálnu živnosť za 5€ kolok a to je všetko
    veronikasad k akejkolvek živnosti je potrebná elektronická komunikácia. Pri aktívnej živnosti bez nej daňové priznanie typu B nepodáš. Nemal si zo živnosti žiadny príjem ?
    Filip69 Nemal som žiadny príjem keďže som nič nerobil
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No ja by som veru nešla najskôr na DU ... lebo momentálne s nimi máš povinnosť komunikovať elektronicky. (neviem, či sa inak budú s tebou baviť?)
    Na zrušenie živnosti myslím že na ŽU stačí občiansky. A ak živnosť zrušíš, tak potom už nemáš povinnú elektronickú komunikáciu s DU . takže potom to papierovo doriešiš na DU ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Filip69 Tak mám ísť najprv na ŽÚ si zrušiť živnosť a až potom na DÚ ?
    Katy a R ja by som skúsila tak .. sa obávam, že na DU by sa stebou nemuseli baviť? lebo teraz - ako žvinostník musíš s nimi len elektronicky (zjavne si si to nevybavil!). Keď zrušíš živnosť, môžeš papierovo.
    Filip69 Ďakujem za radu. Zajtra zbehnem na ŽÚ zrušil ju a hneď pôjdem na DÚ
    Katy a R skús ŽU zajtra a DU v piatok
      zbaliť

    kartičku po otvorení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.