Zavrieť

Porady

Písomné hlasovanie - postup?

Aký je postup pri písomnom hlasovaní v SVB?
Čo treba dodržať a nie je striktne uvedené v zákone?

Napr. aby boli očíslované vydané hlasovacie lístky - len počet bytov - nič viac?
* prípadne, aby bol lístok podpísaný niekým z rady, (podpis farebným perom) aby sa nemohol nahradiť

* či naozaj stačí určiť deň, alebo je potrebné vyznačiť aj hodinu začatia a skončenia písomného hlasovania

* ako a ako dlho archivovať hlasovacie lístky...
* má sa hlasovací lístok zverejniť dopredu...
Naposledy upravil Semetrika1 : 31.05.19 at 09:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Semetrika1 Zákon aj rôzne vysvetlivky, vzory sú mi jasné.

    Zaujíma ma to, čo nie je striktne stanovené v zákone.

    Napr. aby boli očíslované vydané hlasovacie lístky - len počet bytov - nič viac?
    * prípadne, aby bol lístok podpísaný niekým z rady, (podpis farebným perom) aby sa nemohol nahradiť

    * či naozaj stačí určiť deň, alebo je potrebné vyznačiť aj hodinu začatia a skončenia písomného hlasovania

    * ako a ako dlho archivovať hlasovacie lístky...

    Toto zákon neupresňuje.

    Zaujíma ma ako to vyriešili v iných spoločenstvách.

    To, že sa to pýtam, nie je bezdôvodné. Nedôvera. Pred rokmi už písomné hlasovanie bolo v našej bytovke porušené.

    Keď je hlasovanie na zhromaždení nemôže dochádzať k väčším podvodom.
    Mária27 Stručná otázka, stručná odpoveď. Postup a čo treba dodržať, je v zákone.
    mackoivan Hlasovacie lístky pre jednotlivých členov SVB netreba , po novom treba spoločné hlasovacie listiny . Na jednú A4 sa kľudne zmestí 30 mien
    Semetrika1 Už som opravila otázku. Ďakujem.
      zbaliť
    Semetrika1 Ešte doplním otázku k tým, čo som pridala k odpovedi Mária27
    * Má byť hlasovací lístok zverejnený na viditeľnom mieste pod výzvou na písomné hlasovanie?
    Ja by som to urobila, len neviem, či je to OK.
    mackoivan Na zhromaždení sa hlasuje verejne.. logicky z toho vyplýva, že aj písomne, ale ľudia sú hakliví na "písomné dôkazy" . My sme napríklad listiny nevyvesili, kto chcel mohol do nich kľudne nazrieť.. nikto tak neurobil, hoci na zverejnenom výsledku písomného hlasovania , boli ľudia k nazretiu vyzvaní. Podľa mňa stačí vyvesiť výsledok hlasovania s počtami hlasov.

    Písomné hlasovanie - postup?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.