Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva na kratší prac.úväzok - pracovný čas a sviatky

Dobrý deň, máme zamestnanca, ktorý pracuje cca. 27h./týždenne rozvrhnutých do 3 pracovných dní. Mesačný pracovný fond mu počítame prepočtom cez % napr. 157,5 x 72% = 113,40h. by mal odpracovať. Robíme to správne? Moja ďalšia otázka je, ako mu mám zohľadniť sviatok ak vychádza mimo pracovných dní, ktoré má zamestnanec u nás dohodnuté? Môžem mu aj tieto sviatky započítať do jeho pracovného fondu? Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 aky ma definovany tyzdenny pracovny cas v zmluve? nemoze byt cca, musi byt presne ...
zuska1 Týždenný pracovný čas 27h. rozvrhnutý do 3 pracovných dní. Samozrejme pracovný fond musí sedieť.
ivka70 potom mu mate mesacny fond pocitat 9hodin xpocet utorkov, stried a stvrtkov v mesiaci (ak pracuje ut,st,stv), co by malo presne sediet na 72% z celkoveho pracovneho casu na 37,5 hod. aj so sviatkami
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Sviatok, ktory pripadne zamestnancovi na den, kedy nemal pracovat, mu do pracovneho casu nezapocitavas ani ho neplatis.
    Je to to iste ak osviatok, ktory pripadne na nedelu, pre pracovnika, ktory pracuje po-pia.

    Pracovná zmluva na kratší prac.úväzok - pracovný čas a sviatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.