Zavrieť

Porady

Môzem sudne zakazat "priblizenie" k nehnutelnosti /domu/?

Môzem sudne zakazat "priblizenie" alebo ako sa to povie, človeku ku nehnutelnosti /domu/? alebo je to len na osobu čo sa mi vyhražala, prípadne mam z strach.....???

potrebujem vystahovat cloveka z domu ... dakujem za rychlu radu lebo zajtra chcem jednat....P.S. je to iba návšteva ktorá býva u mojej manželky v našom dome ....čiže je j frajer ... ako dalej? ...musí byť aj na policii udanie alebo len "neviem čo" ... už mám nervy ...
Naposledy upravil ivka70 : 04.06.19 at 09:46
buchač Šak jednaj...čo ti bráni.
bocan123 ale ako? ...aby to bolo podla paragrafov a nie aby potom este mna nahanali...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Manzelkin frajer tam chodi alebo prebyva s jej suhlasom, navstevy nie su v rozpore so zakonmi, taky paragraf neexistuje.
    Takze ako buchac naznacil - jednaj chlapsky.
    dmc Niesom si isty tym ze nepotrebuje suhlas spoluvlastnika

    To vsak nevylucuje "chlapske" riesenie ktore by som urcite realizoval aj ja. (idealne bez svedkov)

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    o hospodárení a nakladaní so spoločným majetkom rozhodujete spoločne

    Musis podat na sud navrh na vypratanie nehnutelnosti

    Na nete som nasiel toto:

    Judikát R 10/1990 : "Každý z bezpodielových spoluvlastníkov je oprávnený podať žalobu o vydanie neoprávnene zadržiavaných vecí z bezpodielového spoluvlastníctva, a tiež žalobu o vypratanie nehnuteľnosti, ktorá je bezpodielovým spoluvlastníctvom. Toto oprávnenie má obdobne (teraz § 853 OZ) aj v dobe, keď bezpodielové spoluvlastníctvo síce už zaniklo, avšak nebolo ešte vykonané jeho vyporiadanie."
    V tomto judikáte ale ide o ochranu pred zásohom tretími osobami (užívanie domu z nevyporiadaného BSM inými so súhlasom len manželky).

    Zaujimava myslienka - nastahovat si frajera do bytu v BSM - ak mate niekto pravne podklady - sup sem..... celkom ma to zaujima
    Naposledy upravil dmc : 04.06.19 at 11:13
    vicktor Zial, je to pomerne bezne, ze tretia osoba sa k niekomu pristahuje / ze niekto si k sebe nastahuje tretiu osobu.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    uprav si zadanie otázky a popíš, čo potrebuješ a o čo ti ide, pretože z tohto tvojho zadania sa nedá pochopiť absolútne nič.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Najprv citácia

    " Manželka vlastní rodinný dom v ktorom bývame. Na dom je zobratá hypotéka s vecným bremenom pre banku. Manželka mi darovala polovicu domu zmluvou u notára s potvrdením doživotného užívania. "
    " Vlastníkom domu je len manželka, lebo dom bol vynaty z bezpodiel.vlast. "
    https://www.porada.sk/t314615-darova...ml#post3083678

    Takže otázka znie, kto je vlastne majiteľom domu...a kto platí/il hypotéku.
    --------------------------
    " bocan123 (Dnes 09:06) ale ako? ...aby to bolo podla paragrafov a nie aby potom este mna nahanali...dakujem "

    Ako ?
    1. Rozvod
    2. Rozdelenie majetku
    - po dobrom = dohodnúť sa
    - po zlom = rozhodne súd

    Keď nikomu nerozbiješ ciferník, tak nebudeš poťahovaný podľa §§§.

    P.S.:
    Ale dá sa to aj inak...myslím to rozbitie huby, lenže ty máš strach (viď zadanie).
    ----------------------------

    P.S.:
    Ten frajer je síce iba "návšteva", ale je tam s povolením majiteľky domu.
    Aj keby ste boli obaja majitelia domu, situácia by sa nezmenila, nakoľko
    https://www.google.com/search?client...ute%C4%BEnosti

    P.S.:
    ...s tým priblížením k nehnuteľnosti si robíš srandu....či ???
    Naposledy upravil buchač : 04.06.19 at 17:17
    marjankaj nerobí, on už je asi aj sudca, keď chce sudne zakazovať.
    a takíto majú volebné právo.

    Môzem sudne zakazat "priblizenie" k nehnutelnosti /domu/?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.