Zavrieť

Porady

Stav pokladne vo VRP

chcem sa opýtať ohľadne stavu v pokladni VRP.... Do aktuálneho stavu v pokladni sa mi kumulujú všetky pokladničné doklady, či už s platbou v hotovosti alebo bankovým prevodom. Ako si mám skontrolovať denný stav v pokladni?
11 komentárov     zbaliť
veronikasad Ako sa ti mozu kumulovat platby prevodom ? JU alebo PU? V akom uctovnom SW robis?
nikula je to stav, ktorý sa mi zobrazuje vo virtuálnej pokladni
veronikasad Vo VRP sa nenuluje zostatok uzávierkou ako pri beznej ERP. Preto tam treba kazdy den urobiť výber toho čo si v ten den zaevidovala, vratane ranného vkladu na vydavanie. A rano zaevidovat vklad na vydavanie.

Na tomto principe bude fungovat aj ORP, kde ak v priebehu alebo na konci dňa vezmes peniaze z pokladne, musíš urobiť výber. Pracovníci DU nudu kontrolovat zostatok
Žabinka ako sa môže bankový prevod kumulovať v pokladni.. buď sa zle vyjadruješ, alebo niečo robíš zle.. v RP sa pracuje len a len s hotovosťou..
Žabinka nemyslela si náhodou platby v hotovosti alebo platby kartou?
nikula tie vklady a výbery robím.... napr. ráno mi ukazuje zostatok v pokladni 40 € po vklade a potom vyhotovím pokladničný doklad s úhradou bankovou kartou, tak po jeho vyhotovení sa mi zostatok v pokladni zvýši o túto sumu. ČIže berie mi aj hotovostné platby aj bankový prevod. Neviem, či je niečo zlé nastavené alebo ako? Keď si urobím prehľadovú uzávierku, tam je to rozpísané, že koľko bolo čoho. Len ako si to overím v priebehu dňa.
veronikasad Prehladova uzavierka sa neda urobit viackrat za den?
nikula a čo teraz s tým zostatkom? Ako to poriešiť, aby ukazoval iba sumy v hotovosti?
veronikasad To neporiesis,
veronikasad V prehladovej uzavierke vidíš ci ide o hotovost alebo platbu kartou. Treba si nastaviť spravne uctovanie (JU alebo PU)
nikula OK, takže sa mi vždy bude zobrazovať stav pokladne spolu za všetky úhrady.... a výbery budem dávať tiež spolu za všetko, aj keď sú niektoré platby na účte? keďže chcem dosiahnuť aktuálny stav v pokladni
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ja sa s VRP zatiaľ len zoznamujem, ale našla som v manuáli časť Reporty - od strany 75.. mohlo by sa k tvojej otázke vzťahovať toto:
    Report predaja – zobrazuje položky predané za zvolené obdobie,
    alebo
    Report pokladníc – zobrazuje v sume podrobnosti o obratoch, dokladoch a rozpise DPH pre zvolené pokladnice (ak ich má podnikateľ viac) a za zvolené obdobie
    https://www.financnasprava.sk/_img/p....04.08_VRP.pdf

    seflera je offline (nepripojený) seflera

    seflera
    Ak chceš vedieť presný stav hotovosti v VRP, musíš pri každej platbe zadať typ platby.

    Menu: Nastavenia, zadávanie rozpisu platidiel.
    nikula no práveže ten rozpis platidiel sa používa a aj keď sa dá platba platobnou kartou, tak aj tak sa to započíta do aktuálneho stavu v pokladni.
    seflera V uzávierke to je rozpísané....
    Fakt je, že my rozpis platidiel nepoužívame, aby to nezdržiavalo a až urobíme uzávierku POS, tak to dáme ako výber a vtedy to sedí.
    Aj pre mňa je novou informáciou, že suma, ktorú ti ukazuje ako zostatok v VRP je vlastne takéto hausnumero.... Ďakujem za info....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.