Zavrieť

Porady

Odhláška zamestnávateľa zo SP odkedy najskôr?

Poprosím o poradenie. PP skončil 31.05.2019 dnes som spracovala mzdy, ukončené PP bolo dohodou-nárok na odstupné v tomto prípade nie je však? Iba sme dočerpali dovolenky podľa nároku.
Dnes bol zaslaný aj mesač.výkaz, aj ELDP, teda môžem aj zajtrajším dňom resp. do 8 dní odhlásiť zamestnávateľa zo SP? Ďakujem pekne.
Naposledy upravil Richard : 04.06.19 at 16:22
7 komentárov     zbaliť
veronikasad aký dôvod skončenia pracovného pomeru bol uvedený v dohode ?
maped iba že žiadam o skončenie PP podľa ustanovenia §60 ZP ku dňu 31.05.2019
veronikasad o skončenie pracovného pomeru písomne žiadal zamestnanec ?
maped áno
veronikasad Treba k tomu urobiť tlačivo dohoda o skončení pracovného pomeru v zmysle § 60 ZP. Ako dôvod tam uvedieš - na žiadosť zamestnanca. V tom prípade mu nárok na odstupné nepatrí-
maped aj tú dohodu mám. Mám žiadosť o skončenie PP že zamestnankyňa žiada a aj dohodu podľa ust.§60 zákona č.311/2001, len tam dopíšeme na žiadosť zamestnanca? Prosím Veronika a tú odhlášku do SP môžem poslať zajtra resp. do 8 dní od skončenia PP aj keď som dnes dala ELDP?
Ďakujem pekne.
veronikasad ano. Do tej dohody treba doplniť dôvod, aby pri kontrole IP nebol dôvod na spochybnenie nároku na odstupné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Odhlášku zamestnávaela robíš k poslednému dňu trvania pracovného pomeru, resp. dňom ukončenia prac.pomeru posledného zamestnanca.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped ale dokedy ju je potrebné poslať? Už dnes ale aj zajtra môžem?
    veronikasad stačí zajtra (pripomenula si mi, že aj ja musím odhlásiť zamestnávatela v jednej firme)
    maped :-) ďakujem!
    maped veronika prosím ťa aj dávaš zánik dane z príjmov zo závislej činnosti, tam zaklikneš v tlačive žiadosť o zrušenie registrácie alebo oznámenie zmeny týkajúcej sa registrácie? Lebo vtedy sa tam dá vpísať dátum zmeny. Ide to vyplniť aj tak aj tak.Ďakujem.
      zbaliť

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    Je správne ak prac. pomer skončil uplynutím doby (nastúpením zamestnakyne XY z RD) a zamestnávateľ so zamestnankynou, ktorá zastupovala pani XY na RD, ukončil pracovný pomer dohodu § 60 - dôvod ukončenie RD pani XY? Ja by som dala § 71....
    Tweety Ak skončil dobou určitou je správne §71, ak skončil dohodou je správne § 60.

    Odhláška zamestnávateľa zo SP odkedy najskôr?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.