Zavrieť

Porady

DPH a nákup tovaru z ČR

Dobrý deň. Poradte mi prosím niekto. Prvý krát ideme nakúpiť tovar z ČR od firmy, ktorá je platcom DPH. Aj naša firma je platcom DPH. Ako to bude s DPH v našom prípade. Má česká firma vystaviť fa. bez DPH alebo s DPH. Mám fa. uhradiť aj s DPH alebo len sumu bez DPH. Môžem si ja vôbec DPH z ČR nejakým spôsobom uplatniť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    deskos
    Dobrý deň. Poradte mi prosím niekto. Prvý krát ideme nakúpiť tovar z ČR od firmy, ktorá je platcom DPH. Aj naša firma je platcom DPH. Ako to bude s DPH v našom prípade. Má česká firma vystaviť fa. bez DPH alebo s DPH. Mám fa. uhradiť aj s DPH alebo len sumu bez DPH. Môžem si ja vôbec DPH z ČR nejakým spôsobom uplatniť. Ďakujem
    Na objednávku tovaru vypíšte aj svoje IČ DPH. Vezmite so sebou aj kertičku potvrdzujúcu vašu registráciu pre DPH. Dodávateľ je v prípade, že tovar opustí územie ČR, povinný vystaviť vám fa - oslobodenú od DPH.

    V príp., že fa vystavil napriek tomu s DPH, uhradte ju vo výške bez DPH a požadujte jej opravu.

    Ďalšou možnosťou je požiadať o vrátenie dane Finančný úrad PRAHA1, ale až po splnení podmienok uvedených v českom zákone o DPH.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    V prípade, že dostanete faktúru bez DPH, ste povinný ju samozdaniť. T. j. zarátať ju do dane na výstupe. Zároveň samozrejme aj na vstupe.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    deskos
    Môžem si ja vôbec DPH z ČR nejakým spôsobom uplatniť. Ďakujem
    pokiaľ bude tovar prevezený na územie SR daňová povinnosť vzniká na Slovensku - daňová povinnosť Vám vznikne podľa § 20 zákona č. 222/2004 Z. z. - nárok na odpočítanie dane máte až vtedy keď máte faktúru k dispozícii - § 49.
    t.j. výsledný efekt je nula

    DPH a nákup tovaru z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.