Zavrieť

Porady

Prima Banka zrušila účet právnickej osoby bez udania dôvodu

Zastavil sa u mňa konateľ jednej sro, síce s minimálnym ročným obratom, ale mal pravidelné pohyby na účte, vklad hotovosti, uhrada sociálka, zdravotka, mzda. Nikdy nemal nepovolené prečerpanie, za účet platil poplatky. Posledný zostatok na účte cca 500 eur. Účet bol otvorený 25 rokov pôvodne v Ľudovej banke,potom Sberbank a teraz Prima Banka. Konateľ bol v banke a zistil, že účet má zrušený, zostatok po odpočítaní poplatkov mu vyplatili v hotovosti. Vraj mu bola poslaná výpoveď z účtu poštou, ale nič na adresu spoločnosti neprišlo. Posledný vklad na účet bol začiatkom mája, potom bol mesiac v zahraničí. Pracovníčka na pobočke nevedela alebo nechcela povedať dôvod zrušenia účtu. Nový účet mu v tejto banke neotvoria. Informovali sme sa na infolinke, jediná odpoveď bola, že vo všeobecných obchodných podmienkach je, že banka môže vypovedať účet bez udania dôvodu. OK, beriem to, že môže, ale prečo by sa banka zbavovala bezproblémového klienta ? Za 30 rokov praxe som sa ešte s podobným prístupom nestretla. Nechápem.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Možno rusili produkt, poslali mu vyzvu na uzatvorenie novej zmluvy a ked na nu nereagoval, ucet zrusili. Malokedy banky posielaju oznámenie doporucenym listom ....

Aj CSOB rusila produkty byvalej Istrobanky...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

nemôže to suvisieť s niečím takýmto https://paralelnapolis.sk/banky-zatv...nky-slovenska/ ?
0 0
zlatka.b zlatka.b

zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

Novú zmluvu nechcú uzavrieť, v podstate nám povedali, že v tejto banke už účet neotvorí. A s kryptomenou neobchoduje. V podstate je to sro s obratom cca 2-3 tis. eur a jedným zamestnancom.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

zlatka.b
Novú zmluvu nechcú uzavrieť, v podstate nám povedali, že v tejto banke už účet neotvorí. A s kryptomenou neobchoduje. V podstate je to sro s obratom cca 2-3 tis. eur a jedným zamestnancom.
možno treba pozrieť na tie obchody, či sa tie nejak neznepáčili. Alebo či nie je problém osoba majiteľa. Ale problem to neodstráni, iba pohľadať novú banku.
1 0
zlatka.b zlatka.b

zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

Bežná sro, v minulosti s veľkým obratom, majiteľ je v dôchodkovom veku, takže už nerozbieha nové obchody. Dane riadne platí, nikdy nemal problém ako dlžník.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Prima banka od 1. 5. 2019 menila VOP.
https://www.primabanka.sk/vseobecne-obchodne-podmienky
Bod 3.12.2 Výpoveď zmluvy o bežnom účte bankou (ak sa jedná o tento typ účtu) - bez udania dôvodu. Možností je viacero - tipujem:
1. Zásielku stratila pošta.
2. Nesprávna adresa - adresa sídla sro bola totožná s korešpodenčnou? Ak bol klientom 25 rokov, stále bola tá istá a ak nebola, nahlásil ju banke? Výpisy mu chodili elektronicky alebo poštou, resp. kedy naposledy obdržal z banky nejakú písomnú korešpodenciu?
3. Možno prehodnocovali a rušili podnikateľské účty s dlhodobo nízkym obratom/zostatkom či malým počtom pohybov. Vernosť sa asi dnes veľmi nenosí...
Resumé: (pre Pentu) bezvýznamný klient, čo na tom, že dlhoročný a bezproblémový, nezarobia na ňom ani na jeho peniazoch, je im len na oštaru
https://sk.wikipedia.org/wiki/Prima_banka_Slovensko
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Píšeš, že už má veľmi starý produkt - tak aj to môže byť dôvod. pozri si saj staršie články o tom - robia to aj iné banky (myslím, že upratovali). No treba pozrieť podmienky nového produktu - že či vôbec spĺňa spĺňa - keď nechcú. (alebo tam bude niečo, s čím sa ti nepochválil).
najjednoduchšie je ísť inam. Vlastne nemusí nikdechodiť - vybaví z domu. (kuriér)
https://www.google.com/url?sa=t&rct=...Y-G0JC-RtGDkbM
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať