Zavrieť

Porady

Výpočet priemerného mesačného platu - 13. plat

Dobrý deň, prosím vás aký je postup pri výpočte priemerného mesačného platu ak chceme vyplatiť 13.plat? Vychádzam z funkčného platu (verejná správa), alebo z hrubej mzdy? Lebo hrubá mzda môže byť iná ako funkčný plat. A za aké obdobie počítam priemer? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Priemerný zárobok za dovolenku pri výkone práce vo verejnom záujme
    http://www.epi.sk/priklad-z-praxe/Pr...nom-zaujme.htm

    V režime výkonu práce vo verejnom záujme sa nezisťuje priemerný zárobok. Zamestnávateľ na pracovnoprávne účely používa funkčný plat. Funkčný plat je súčet tarifného platu, zvýšenia tarifného platu a všetkých príplatkov, ktoré sú zamestnancovi priznané v mesačných sumách.
    To znamená, že ak právne predpisy obsahujú ustanovenie o použití priemerného zárobku, napr. pri poskytovaní náhrady mzdy za dovolenku, prekážkach v práci podľa Zákonníka práce, použije sa funkčný plat určený podľa zákona o odmeňovaní pri výkone práce vo verejnom záujme priznaný v čase, keď vznikol dôvod na jeho použitie.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Pre výpočet 13. platu za mesiac 05/2019 nie je potrebné počítať priemerný mesačný plat. Podmienkou na vyplatenie 13. platu v roku 2019 je výška odmeny min. 500€. Zákon č. 595/2003 Z.z. § 5 ods. 7 písm. n).
    Naposledy upravil milagros208 : 07.06.19 at 07:55
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mijara dakujem
    širi1 mne sa úspešne podarilo spracovať dnes 13.platy asi 10 zamestnancom obce po 500 €.
    Mijara mozem odmenu vyplatit aj takemu zamestnancovi ktorý neodpracoval 2 roky? Samozrejme bez oslobodenia od poistneho a daní.
    milagros208 Ja som to urobila takto. Vedúci zamestnanci dali návrh a riaditeľ schválil výšku odmien za mesiac 05/2019. Tým, ktorí spĺňali podmienky (2 roky PP, výška odmeny min. 500€) som zadala odmenu ako zvýhodnenú a tým ktorí jednu z podmienok nespĺňali som zadala "obyčajnú odmenu".
    Jana Motyčková Môžte dať aj tým, ktorý nie sú 2 roky, potom bude normálne zdanený a zodvodnený.
      zbaliť

    Výpočet priemerného mesačného platu - 13. plat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.