Zavrieť

Porady

veronikasad študent denného štúdia nemôže byť uchádzačom o zamestnanie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ako uchádzač o zamestnanie môžeš uzatvoriťť dohodu na 40 kal.dní. Študenta denného štúdia však ako uchádzača o zamestnanie nezaevidujú.

    Pokial sa pýtaš na dávku v hmotnej núdzi, v niektorých prípadoch - po dovršení veku 25 rokov sa vypláca aj občanom, ktorí nie sú evidovaní ako uchádzači o zamestnanie. V tomto prípade by sa nesledovala dlžka dohody 40 kal.dní. Do príjmu sa však započítava 75 % čistého príjmu a vyplatili by ti len rozdiel.
    Naposledy upravil veronikasad : 07.06.19 at 18:56
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad alebo sa pýtaš na inú dávku ?
    simayxc Ak budem mesiac zaevidovana na upsvar a zamestnam sa, kazdy mesiac (pol roka) mi zaplatia vyse 120 eur a 60 eur( dalsi polrok), ak neodrobim na dohodu 40 dni. Ale ak budem pracovat a zaroven studovat, daju mi tych 100 eur (neviem, ako sa vola ten prispevok)? Alebo ma na urade budu povazovat LEN za studenta?
    veronikasad Myslíš teda tento príspevok, nie dávku v hmotnej núdzi ?
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...4CqYXRflJOWojt
    simayxc Ano, presne toto.
    veronikasad Pozri tu, informuj sa na UPSVaR, projekt pravdepodobne skončil v 12/2018

    https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/...ladych_UoZ.pdf
    simayxc Dakujem ti za info.
      zbaliť

    Budem dostávať z UPSVaR cca 120 eur mesacne, ak si budem od septembra robit druhu VŠ (denny student) a zároven pracovat na skrateny uvazok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.