Zavrieť

Porady

Let s prestupom

Ahojte, prosím vás o radu. Mám zakúpené letenky z Bari do Ríma jednou spoločnosťou a následne prestupujem (na prestum mam 1,40 hod) na let Rím - Viedeň druhou spoločnosťou. Neviem však či je potrebné v taktomto prípade si batožinu bežne vyzdvihnuť a nanovo ju odbaviť alebo to spravia automaticky za mna. Ďakujem pekne
3 komentárov     zbaliť
bodliak Daj nazvy tych dvoch spolocnosti.
Niki456 ryanair a eurowings
vicktor Mas jednu letenku (Bari - Vieden cez Rim) alebo dve Bari - Rim a Rim - Vieden) ? Tak podla toho.

Doplnam: mas vela batoziny? V lete toho vela netreba, zober iba maly kufrik so sebou na palubu (pre pripad dvoch leteniek, necele dve hodiny mozu byt malo na prestup).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Niki456 Ahoj, dakujem za pomoc. Spravia to na zaklade mojich údajov alebo ako budu vedieť, že treba batožinu presunuť do dalšieho lietadla inej spoločnosti? Nemam skusenosť tak preto sa možno hlupo pytam
    misoft Na každej batožine je predsa lístok. Má čiarový kód, na ktorom je zaznačené všetko: komu patrí, odkiaľ a kam batožina cestuje, čísla letov.
    https://www.viennaairport.com/jart/p...951B0DF56.jpeg
    A ak sa to nezmestí na ten čiarový kód, vďaka nemu sa dostanú do systému a v systéme je všetko podrobne zaznačené.
    Niki456 Chápem, že tam je lístok ale nakoľko ja budem v Bari riešiť len let do Ríma, neviem či budu vedieť, že ja tam prestupujem na iný let nakoľko som letenky riešila samostatne a aj inými spoločnosťami. Vy mi píšete že to spravia automaticky, iní zas, že si musím batožinu zobrať a nanovo ju odbaviť kedže lety spolu nijak nesúvisia. ďakujem aj tak za odpoved
    misoft No to si nenapísal, že sú to samostatné lety. V takom prípade - batožinu treba odbaviť.
    ivka70 Opravujem, ja som najskor citala, ze jednou spolocnostou, tak bola aj odpoved.
    Tam treba zistit, ci su v jednej aliancii, ak uz v Bari vedia urobit check-in aj na druhy let, dostane kufor rovno cielovu destinsciu Vieden cez Rim.
    Ak to urobit nevedia, treba si kufor vyzdvihnut v Rime a opat podat pri druhom lete.
    Niki456 dakujem krásne za pomoc, už som v obraze , budem sa teda informovať na letisku este, dakujem za vas čas
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Schengenska pasová kontrola, vyzdvihnúť, odovzdať batožinu a prejsť bezpečnostnou kontrolou, za 100 minút ? Musíš mať šťastie, aby si to stihla, aj ak lietadlo nebude meškať.

    >> Áno, pravdu máte, ráno ešte zalepené oči, videl som Bali.
    Naposledy upravil bodliak : 10.06.19 at 10:03
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Z Bari do Rima a z Rima do Viedne opustas Schengensky priestor a podrobia ta kontrole pri dalsom vstupe? Aj viza treba?
    Niki456 Nakolko je Bari v Talianku tak netreba stale som v eu
    vicktor To ja viem. Vysvetlenie si mala smerovat na bodliaka.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.