Zavrieť

Porady

Porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku

Dobrý deň,
policajný vyšetrovateľ v marci 2019 voči mne ako konateľovi obchodnej spoločnosti vzniesol obvinenie podľa §237 ods.1 ods.2 písm. a/ Trestného zákona z dôvodu :
-ako jediný konateľ obchodnej spoločnosti v rozpore so zákonnou povinnosťou uvedenou v §135 zákona č.513/1991 obchodný zákonníka , keď mal vykonávať svoju pôsobnosť s odbornou starostlivosťou a v súlade so záujmami spoločnosti a všetkých jej spoločníkov, vediac o tom, že jeho nárok ako fyzickej osoby voči spoločnosti je už premlčaný, ako konateľ v máji r.2017 čiastočne plnil v sume 8.000€ už premlčanú pohľadávku, v dôsledku čoho došlo v zmysle §407 ods.3 zákona č.513/1991 obchodný zákonník v znení neskorších predpisov, k uznaniu pohľadávky a znovu plynutiu premlčacej doby.
...čím konateľ spôsobil škodu 21.000.-EUR...

Reálne som vrátil peniaze veriteľovi, tomu, kto reálne peniaze požičal. Oproti tvrdeniu policajného orgánu (a hlavne žalujúcej spoločníčky) , že som okradol spoločnosť o jej peniaze. Teda spoločnosť má väčšie právo si privlastniť moje peniaze z titulu premlčania proti môjmu právu na môj majetok, požičaný spoločnosti.

Poprosím o komentár , ak má niekto s obdobnou vecou skúsenosti.

Jaro
Naposledy upravil raab6868@gmail.com : 11.06.19 at 08:17 Dôvod: prvotne som zle opísal číslo zákona....platí §237
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

  Mária27
  Brániť sa môžeš predovšetkým ustanovením odseku 3 v tom § 135a: Konateľ nezodpovedá za škodu, ak preukáže, že postupoval pri výkone svojej pôsobnosti s odbornou starostlivosťou a v dobrej viere, že koná v záujme spoločnosti. Treba tvrdiť, že je v záujme spoločnosti zachovanie jej dobrého mena aj tým, že si plní záväzky. Tým zároveň zabezpečuje, že v prípade potreby pôžičky v budúcnosti ju ľahšie získa, nakoľko jej budú dôverovať, že pôžička bude určite splatená. Inak by nemusela dosahovať také výnosy, prípadne by mohla skrachovať.

  Ďalej treba zdôrazniť, že premlčaním dlh nezaniká a je na konateľovi, či sa rozhodne premlčania dovolať alebo dlh splatiť. Nie je zákonnou povinnosťou premlčania sa dovolať. Nedovolanie sa premlčania nie je ani trestným činom. Spoločnosť cudzie peniaze skutočne obdržala, vstúpili do jej majetku pod podmienkou ich vrátenia, teda ich vrátenie nie je ani osúdeniahodným činom. Skôr naopak, odsúdiť treba špekulácie bezpracného obohacovania sa ... atď.

  Porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.