Zavrieť

Porady

Betonove padky pod betonový plot

Ahojte

Mam otazocku ,na zahrade sme sa rozhodli postavit betonovy plot taky klasicky montovany z bet. stpikov a dielcou , v 1 rohu sa pozemok klesa dolu, podla odporucania by sa mali tie stpiky betonove osadzovat do betonu ss min rozmermi 50x50x80 cm ,teda stpik 3,3 m je 0,8m v betone a v zemi a 2,5 m tvori plot , v tom 1 . mieste je to take ze to nevychadza ,teda vyskovy rozdiel medzi ,,tvrdim terenom a spodnu hranu plota je 0,7 m ,teda je to vo vzduchu 70cm,a padky by tam boli len 10cm v zemi,preto sa chcem opytat ake rozmery by maly mat betonove padky (oranzova farba na obrazku ) aby to udrzalo ten plot ? samozrejme sa to bude casom zavazať,ale sa bojim aby to v tej navazke nevyvratilo,a zbytocna robota....ide o 6m plotu (7stpikov)ostatne idu pekne...
diky za radu
PLOT.jpg  
vicktor tvl takto pise niekto co sa hrdi ze je best...
besttracker nikto nie je dokonaly.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nerozumiem, načo chceš robiť také masívne základy pre plot z panelových dielcov. Normálne sa to robí tak, že sa vykope jama 0,8 m hlaboká o priemere cca. 30 - 40 cm, do nej sa postaví stĺp a zaleje sa po vrch terénu betónom. Mne to osádzali do suchého betónu a plotové dielce ukladali do stĺpov priebežne, ako osádzali stĺpy.

    To, čo si nakreslil, nie je dobré. Nemôžeš mať stĺp len 10 cm v betóne. Musíš to osadiť do potrebnej hĺbky.

    Prečo to chceš osadiť tak vysoko? A čo chceš dať pod plot medzi zemou a tým prvým dielcom?

    Osadenie plota musí kopírovať terén. Kde klesá, bude klesať aj plot a to pri každej sekcii. Zvyčajne sa dajú vedľa seba 2 stĺpy, jeden je z nich osadený nižšie.
    betonovy_plot_b_d20ab371784bd8e1.jpg  
    besttracker Nie som stavbar ani statik :-( co som nasiel navod,tak na ten 2,5m vysoky ,stlpik by mal ist do betonu 50x50x80.....,

    ide mi o to ze je to pod uroven cesty ...teda keby som to dal zarovno existujucim terenom,kazdy z cesty tam vidi... preto som to chcel zdvihnut ... aby bola viditelna vyska aspon 180cm


    tych 10 cm v betone som to len nakreslil pre predstavu :-) aby sa to dalo pochopit ze chcem ten oranzovy obdlznik nejak navrhnut aby sa to nevykotilo....aby som tam nerobil betonove padky 1x1x1,5 m :-)
    Chobot Daj radšej fotku toho miesta, kde chceš dať plot a kde je cesta. Nejak si to neviem predstaviť, že čo je medzi cestou a tvojim pozemkom. Či cesta je na nejakej navážke, ktorá je o 70 cm vyššia ako tvoj pozemok?

    Fotka povie viac. Možno bude treba úplne iné riešenie.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    A chceš v tom mieste pozemok navýšiť? Ak áno, tak musíš spraviť múrik napr. z 3 radov H-čiek, a ten múrik musíš posadiť na betonové základy v zemi, samozrejme prepojené roxormi.
    A ten múrik ti podrží zem ak budeš navyšovať roh pozemku.

    Tiež sme chceli robiť betonový plot, no nemal ho kto robiť dako net robotníkov takže múrik si vybetonujeme a plot spravíme pletivový.
    besttracker ten plot nebude zadrzny ... teda zeminu to nebude držat ...bude to len pre opticke zatienenie , pozemok sa navysi zo strany plotu zeminou a z druhej strany strkovou drenazou asi 8-16 /16-32 ,len ked teraz nasypem tu zeminu a strk a vykopem do tej novonasypanej zeminy tie stlpiky,tak mam obavu ze to neudrzi a sa to vyklony... .......

    neviem riesenie je asi aj nasypat zeminu riadne to zhutnit,a potom do tej zhutnenej zeminy to vykopat.... len mam obavy aby po pol roku to nezacalo vsetko sadat a vykruty to ...
    Xanti Ved ti píšem, do luftu betonovať stlpiky nemôžeš takže ak nechceš mať plot nižšie, tak potom jedine ešte vyššie stlpiky a viac plotových dielov
    Ak sa ti nepáči riešenie s betonovaním základu, betonovaním Hčiek a navýšením takto .
    Nikdy ti zem sama nepodrží .. a zhutnenie po prvom daždi ti zleze dole .. a to by si musel mať moc ťažkú zem, a moc veľa jej tam dať, a dalšia vec za plotom nie je tvoja parcela a susedovi sa asi tam kopa zeme páčiť nebude.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Ak to chceš silou mocou robiť teraz, tak je treba o 70 cm dlhšie stĺpiky. Druhá možnosť je patka dole by som dal 80x80x80 a hore 50x50x70, do toho horného ten 3,3 stĺpikNevidí sa mi ale že chceš zvýšiť nulu o 70 cm. Aj 20 cm môže spôsobiť problém a neviem či to aj nepodlieha stavebnému konaniu. A nerozumiem Tvojim počtom. 6m plotu a 7 stlpikov pri rozteči 2 m. Buď 4 stĺpiky 2xH, 2xU alebo 6xU.
    Normálny postup je úplne opačný. Naveziem navážku počkám pár rokov a potom staviam plot.

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    Skús porozmýšlať takto, do terajšieho terénu vykop a zabetónuj základ so železom, na to betónové tvárnice a potom do nich osaď stĺp
    Naposledy upravil allgreen : 13.06.19 at 12:26
    aaaaa.jpg  
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Podla nakresu stlp nie je dost hlboko v tvarnici.
    A je to (takmer) rovnake ako nakreslil besttracker.
    allgreen všetko záleží o výšok, jasné že musí byť aspoň 50-60cm v betóne, prekreslené
    besttracker presne taketo riesenie som mal na mysli ...... ake rozmery ma mat ten spodny betonovy zaklad ?ake roksory tam dat ? ta vrchna vrchna tvarnica by mala byt aka ?lebo chcel som kupit DT 50x50 ale v okoli to nikto nema bud 40x40 alebo 50x40..:-(
    allgreen Aký hrubý stĺp? jamu velkú trebars 50x50 hlbka 60, DT 40x40, roxor 4ks 8mm+zviazať, presne sa to nedá napísať
      zbaliť

    Betonove padky pod betonový plot

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.