Zavrieť

Porady

Čo robiť ak učiteľka zoberie žiakovi mobil?

Dobrý deň. Mojej dcére dnes zobrala učiteľka v škole mobil. Bolo to síce cez hodinu , ale na hodine nič nepreberali keďže už sa končí školský rok. Moja dcéra si iba chcela pozrieť na mobile koľko je hodín ale jej spolužiačka sa chcela pozrieť na jej tapetu čo mala na mobile a učiteľka si to všimla. Týmpádom za to môže aj jej spolužiačka ktorá sa hrala na jej mobile. Potom jej učiteľka mobil vazala a odniesla ho riaditeľke. Neviem ako vám ale mne sa to zdá trošku prehnané vzhľadom k tomu že tým nikoho nijak nevyrušovala narozdiel od jej spolužiakov ktorý vykrikovali na celú triedu. Moja dcéra je tiež dobrá žiačka je v deviatom ročníku základnej školy a ešte nikdy nemala na vysvedčení známku horšiu ako jednotku. Napriek tomu sa táto vec riešila s riaditeľkou a aj triednou učiteľkou. Nerozumiem prečo sa to riešilo hneď takto. Bolo prvý krát čo moja dcéra niečo "vyviedla". Prečo ju skrátka učiteľka iba nemohla napomenúť alebo jej mobil zobrať a vrátiť až po vyučovaní a nie riešiť takéto hlúposti hneď u pani riediteľky. Myslíte že môže za to dosať pokarhanie alebo niečo podobné ?
11 komentárov     zbaliť
veronikasad Mobil do rúk žiaka cez vyucovaciu hodinu nepatri. Ak dcere veris, ze pozerala len cas, kup jej hodinky. Tie jej ucitelka neodnesie riaditeľke
vicktor Za cele roky bol toto prvy a jediny pripad v triede?
Mila123 bože, robíš z toho vedu.....
porušila dcéra zásadu, že mobil nepatrí na vyučovanie? porušila....
teda trest musí prísť.....
Oliwa To, že má dobré známky, ešte neznamená, že môže porušovať školský poriadok. Hodiny na stene v triede nemajú?
korela Učiteľ má právo na priestor počas svojich hodín učiť, a nie zo seba robiť jastraba. Neustále vyrušovanie je pre učiteľa vyčerpávajúce. Žiak nemá čo uberať ďalším žiakom nárok na výučbu.
Ja súhlasím s profesionalom, za našich čias sa vracali zhabané veci počas školského roka až na jeho konci, a každý rodič aj s dieťaťom si bol toho vedomý.
A práve pri mobile je to oveľa účinnejšie ako pri iných "hračkách", trochu absťáku nezaškodí, ešte je to iba účinnejšie ponaučenie.
YT - Martin Jan Stránský: Pozor, IQ dětí se snižuje. A mohou za to sociální sítě (neurológ)
Okrem sietí hovorí aj o mobiloch v školách aj v iných štátoch EU a tiež o jeho vplyve na človeka v jeho prítomnosti pri rôznych činnostiach. Proste či ho má vypnutý alebo nie, rozptyľuje mu pozornosť stále.
marjankaj No dvojka z chovania by to určite vyriešila. To by ste boli asi spokojnejšie.
alaya1 prestuduj si skolsky poriadok skoly, je tam definovane aj pouzivanie mobilu.
marjankaj Korela ja si tiež pamätám,že zabavené veci sa vracali až na konci školského roku. Neriešim či dcéra porušila školský poriadok, ale odcudzenie mobilu. A práve to je aj v nadpise otázky.
Nandrolon Kúp jej druhý a máš na háku :-))))))))))))))))))))))))))
marjankaj No pokarhanie bude asi málo. Učiteľke hrozí za krádež mobilu trest až 2 roky basy na tvrdo. Paragraf 212 trestného zákonníka.
buchač To nemá nik zo zodpovedných guráž na uzavretie témy ?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

jslancik je teraz online jslancik

bez servítky jslancik
deviatačka? absolútne to nerieš. ona si zavarila, ona nech si rieši. dokedy chceš riešiť jej problémy? a hlavne ju vyhubuj, že prečo porušuje školský poriadok.

a iste, vždy za všetko môže niekto iný... nech prijme zodpovednosť a prípadné následky. medzi nami, pokarhanie - who cares?

Hlasovalo 9 pouzivatelov

Užitočné (9)
BXLmiami, Tweety, lubko6394, Ing. Ľubomír Janoška, Mila123, Dav, Janiela, Semetrika1, kukučka
9
marjankaj S týmto všetkým sa dá súhlasiť. Ale keby tvojmu decku učiteľka zobrala mobil(a nevrátila), tak by si dal učiteľke zahrať pesničku v rádiu? To bola otázka. Čo má robiť, ak učiteľka zoberie/odcudzí mobil.
jslancik ťažko povedať, čo by som robil. asi by som zistil, aký je právny stav veci (školský poriadok), zistil, či s tým bola dcéra oboznámená, a pani učiteľke by som poprial veľa šťastia pri plnení náležitostí školského poriadku. ani by som nepridal poznámku o rovnakom metri. lebo na najlepších žiakov kľudne môže platiť meter prísnejší. s tým som stotožnený a tak to aj býva.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Možno by si bola prekvapená, akú máš mylnú predstavu o správaní tvojej dcéry na hodinách... Nemusí byť tak poslušná, ako by si si to želala.

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
Semetrika1, lujza.j, lubko6394, Tweety, Ing. Ľubomír Janoška
5

bjuty smis je teraz online bjuty smis

bjuty smis
Pošli dcéru, nech sa ide učiteľke ospravedlnit

Hlasovalo 3 pouzivatelov

Užitočné (3)
Semetrika1, Mila123, Ing. Ľubomír Janoška
3

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Nastudovat skolsky poriadok - urcite sa tam o tom pise.
Moze dostat pokarhanie alebo nieco podobne.
A menej obhajovat dceru, porusila skolsky poriadok a je irelevantne, ci sa este ucia alebo nie, ci to bolo kvoli hodinam alebo nie atd.
Skolsky poriadok plati pre vsetkych ziakov rovnako a rovnake je aj riesenie, jednotkari deviataci vynimky nemaju - by som sa velmi cudovala, keby prave pri jednotkarovi robila ucitelka vynimku.
Naposledy upravil ivka70 : 13.06.19 at 07:34

Hlasovalo 3 pouzivatelov

Užitočné (3)
kukučka, Ing. Ľubomír Janoška, BXLmiami
3
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
marjankaj Aj v ústave sr čl.20 sa niečo píše. A to má určite prednosť pred školským poriadkom. A v školskom poriadku nie je ani zmienka o odobratí mobilu alebo iného majetku.
ivka70 Ale ja ani o odobrati mobilu ci ineho majetku nehovorim. Nasiel si to snad niekde?
marjankaj Ivka ty konkrétne nie. Chcel som normálne odpovedať,ale má už druhýkrát nepustilo. Tak som to prilepil k tebe,prepáč. Ale mal som pocit, že ostatní by ju aj ukrizovali alebo ju zavreli aj na desať rokov. Teda nie všetci.
misoft Mýliš pojmy a dojmy. Odobratie znamená vziať a zbaviť vlastníctva. Učiteľský zbor však preberá do úschovy (a tedy ak preberie, zodpovedá za ten mobil, v prípade straty, poškodenia bude práve ten učiteľ/škola cálovať náhradu škody). Po ukončení vyučovania odovzdá z úschovy späť majiteľovi/žiakovi.
marjankaj A to máš odkiaľ,že ho vrátila? Keby ho vrátila, tak tu zadávatelka nebude vypisovať, že čo má robiť.
  zbaliť

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

expeeert
Čo robiť? Absolútne nič!! Počkať kým ho vráti, alebo si to dcéra pôjde vybaviť sama. Aspoň si dcéra oddýchne od mobilu, možno zistí, že vo svete je aj nespravodlivosť. Ty máš z toho jej "prvého" pokarhania asi väčšiu traumu ako Tvoja dcéra.

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom... Letko
Vy všetci, čo tu riešite paušál. Učiteľka zobrala mobil, nie paušál. Izsabellllll nám nenapísala, či jej bol mobil vrátený na konci poslednej hodiny, popoludní po návšteve školy rodičom alebo až na druhý či iný deň.
Keď budem parkovať na lízingovanom aute na mieste, kde bude tabuľou vyznačené, že auto bude odtiahnuté, tiež nebudem žiadať odťahovku alebo majiteľa pozemku o náhradu lízingu za čas kedy som nemohol používať auto. To isté mi príde aj pri paušále.
Minule som počul, ako moja dcéra učiteľke v škôle niečo odvrkla, čo nebolo pekné. Doma som jej vysvetlil, že sa to nemá a trochu som ju aj vykričal. Na druhý deň mi učiteľka povedala, keď som sa s ňou bavil o tom odvrknutí, že aj ona ju upozornila a ja učiteľke na to, že kľudne na budúce môže na ňu pokričať alebo jej aj dať po zadku, keď nebude poslúchať.
Áno, mohla učiteľka vrátiť mobil po vyučovaní a neriešiť to cez riaditeľku. No možno majú takýto postup nariadený, ťažko povedať. Izsabelllll, nerieš napomenutie, zakáž dcére používať v škole na vyučovaní mobil a prajem ti, aby si už také niečo nemusela viac zažívať

Hlasovalo 3 pouzivatelov

Užitočné (3)
lubko6394, Ing. Ľubomír Janoška, Semetrika1
3

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
dcera porusila skolsky poriadok, - neries,
deviatacka si uz musi uvedomovat dosledky svojho konania, aj ked je jednotkarka
... nastastie ako pises, bola to hlupost, dcera ma moznost sa poucit
10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
marjankaj A matka môže platiť paušál za telefón aj keď ho dcéra nebude využívať. A o ochrane osobných údajov ani nehovoriac(fotky videá a iné údaje). Nech učiteľka dokazuje,že telefón nepoužívala.
avalik ja v zadani nevidim nic o nevrateni telefonu, zadavatelka je v soku z toho, ze jednotkarku riesila riaditelka, a to sa predsa jednotkarom nerobi, ci?
marjankaj A ja v zadaní zase nevidím nič o vrátení mobilu.
marjankaj Napísala: prečo jej nemohli zobrať mobil a vrátiť až po vyučovaní. Teda asi jej mobil nevrátili.
Valika ale môže to byť aj tak, ako si to pochopila ty. Co je psáno to je dáno.
avalik tam je aj pokracovanie ... "Prečo ju skrátka učiteľka iba nemohla napomenúť alebo jej mobil zobrať a vrátiť až po vyučovaní a nie riešiť takéto hlúposti hneď u pani riediteľky." ... neriesi, ze nevratili mobil ale riesi, ze sa to dostalo k riaditelke a ci bude pokarhanie alebo iny postih.
marjankaj Valika ja naozaj netuším, čo rieši. Myslíš,že chcela riaditeľku podplatiť, aby jej znížila alebo odpustila trest? A my by sme jej mali poradiť výšku úplatku? Ja som reagoval na otázku v nadpise.
sito A čo má mobil spoločné s 1notkami za vedomosti? Nič! Možno za deväť rokov dostane 1. 2ku, nie za vedomosti za správanie to môže byť.
avalik Janko, podla mna ocakavala reakcie typu modry konik, ze aka je ucitelka zla, lebo zalova riaditelke ..., ze to mala resit len napomenutim
lujza.j Asi debatuje tam...lebo tu iba 20min v den zadania.....inak smiesna tema....ze jedna mater nevie co v takejto situacii robit....
sito Ale o to išlo izabele, isto sa teraz rehní a tí, ktorí pochopili izabelov zámer sa rehnia tiež.
  zbaliť

dmc je offline (nepripojený) dmc

dmc
maximalne dostane pisomne pokarhanie. Jeho dosledky su (bohuzial) nulove. Pre mobilny telefon si chod ako zakonny zastupca - musia ti ho vydat.
Naposledy upravil dmc : 13.06.19 at 13:37

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Šak jej kúp nový mobil. Do konca roka je ďaleko.
Nandrolon pred chvíľou som to písal, dávam bod.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Učiteľka si plnila svoje povinnosti a postupovala aj podľa zákona...viď

320/2008 Z.z. VYHLÁŠKA Ministerstva školstva Slovenskej republiky
§ 20 Pravidlá správania žiaka
(7) Počas vyučovania žiak nesmie používať mobilný telefón.
Použiť ho môže iba v odôvodnených prípadoch so súhlasom vyučujúceho, triedneho učiteľa alebo riaditeľa, alebo jeho povereného zástupcu.

https://www.minedu.sk/data/att/667.pdf

...a že ostatní vykrikovali, vyrušovali...nuž ťažký život má nejeden učiteľ.


DOPLNENIE :

Pripadá mi tu to všetko nejak smiešne...to mudrovanie ohľadom smiešneho mobilu.

Toto je trochu horšia situácia...
https://www.google.com/search?client...BEiak+dopichal
Naposledy upravil buchač : 13.06.19 at 20:35
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
dmc co znamena pouzivat...... ked ho drzi v ruke - pouziva ho ? Ak ho ma pri sebe - alebo na stole - pouziva ho ? Toto su len take bu-bu -.bu
veronikasad Ved si poriadne prečítaj co napisala zadavatelka, spoluziacka sa cez hodinu hrala na dcerinom mobile. To co nie je dostatočný dôvod?
dmc nie - nieje
  zbaliť

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
Chcela by si byť na mieste tej učiteľky? Koľko je v triede žiakov? Toto sa opakuje pravidelne skoro na každej hodine a skoro v každej triede. Krik a mobily. Najčastejšia výhovorka - čas. Hodiny majú na interaktívnej tabuli.
Učiteľka postupovala presne podľa šk. poriadku, odovzdať riaditeľovi, ten rodičovi.
Hanbila by som sa v tomto dcéru zastávať.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
sito Kto tu vie, čo má tá škola v školskom poriadku? A kto vie či má Izabela hlavu v poriadku?

"Mojej dcére dnes zobrala učiteľka v škole mobil." Teda 12.6.2019. A v ten deň ako nová hviezda o 17,51 hod. nutne požiada poradu o radu. Ajhľa a akú zábavnú otázku zadala. Poraďáci, všetci dobrí žiaci riešia tu prípad mobila a izabela sa tu súco bavila, či baví ešte? Dariť sa jej darí a porada ... kto by to len mohol byť?
kukučka Na mobile sa baví dcéra, Izabél na nás vieš čo, ani tu nekukla. My sa bavíme sami.
sito Hm ... Dcéra chcéla vedieť koľko je hodín. Kamarátke sa páčila tapeta,chcela si ju pozrieť. Učiteľka si to všimla, aj to, že na mobile nemá tapetu, ale na hodine, hrá sa tu, teda tam. Tak komu zobrala mobil a čí to bol mobil? Leda, že by tá učiteľka bola Xantipa, nezaujímala sa o rev triedy, ale sliedi po tom, tej, čo tíško sedí. Izabela, počkala na prvú reakciu, bola o 17,58 hod. a potom od 18,12 hod. tu už nebola, ako keby ju skolila ebola. A my, bavíme sa bez nej a je nám hej. Riešime tu koninu a nie len hodinu. A pribudne tu toho ešte spústa, kým niekto nezavrie tému, poraďákom ústa.

  zbaliť

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
" Ak máš mobilný telefón, počas vyučovania ho nesmieš používať. Pred vyučovaním
ho musíš vypnúť a odložiť do svojej školskej tašky. Podľa Vyhlášky 320/ 2008 MŠ z 23.
júla 2008 o Základnej škole § 20 bod 7. nesmieš ho používať počas vyučovania,
ktorého súčasťou sú aj prestávky. Použiť ho môžeš iba so súhlasom vyučujúceho,
triedneho učiteľa alebo riaditeľa školy v odôvodnených prípadoch. V prípade, že
budeš používať mobil počas vyučovania alebo prestávok, učiteľ Ti má právo ho
odobrať a odovzdá ho iba zákonnému zástupcovi. Tvoje správanie bude považované
za hrubé porušenie školského poriadku, t. z., že sa bude riešiť výchovnými
opatreniami podľa § 58 ods. 3 Zákona 245/2008. Ak páchaš s ním priestupok alebo
trestný čin výtržníctva a ohovárania (napr. nahrávanie videí, fotenie pedagógov či
spolužiakov), pedagóg môže podať trestné oznámenie na zaistenie veci (mobil),
ktorou je páchaný priestupok alebo trestný čin.
Do školy nosíš mobil na vlastnú zodpovednosť. Pri jeho odcudzení nemusí škola robiť
žiadne opatrenia. "

https://cloud5.edupage.org/cloud/Sko...jelSNe2y%2F5Sg

Hlasovalo 3 pouzivatelov

Užitočné (2)
Semetrika1, Terezia13
Neužitočné (1)
1

efka23 je offline (nepripojený) efka23

žena efka23
Žeby poďakovať učiteľke a dohovoriť dcére ? To je môj názor ...

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Terezia13
požiadať učiteľku, aby vám odovzdala mobil a dcérke ho dať až po skončení školského roka, učiteľka jej ho pre nič za nič nezobrala

sito je offline (nepripojený) sito

sito
Izabela, čo k tomu dodať?

"Riaditeľ vydáva organizačný poriadok školy, ktorý zverejňuje na viditeľnom mieste v škole. Ak má škola vytvorené podmienky, organizačný poriadok sa zverejňuje aj na webovom sídle školy."

"Žiak sa musí v škole správať slušne, dbať na pokyny pedagogických zamestnancov, podľa svojich schopností sa svedomite pripravovať na vyučovanie a dodržiavať školský poriadok."

"Počas vyučovania žiak nesmie používať mobilný telefón. Použiť ho môže iba v odôvodnených prípadoch so súhlasom vyučujúceho, triedneho učiteľa alebo riaditeľa, alebo jeho povereného zástupcu."

Možno to bolo tak ako ti povedala dcéra, možno? Skôr nie, by som povedal. Keď chcela vedieť koľko je hodín, mohla sa opýtať učiteľky koľko je hodín. Možno by sa jej nechcelo pozrieť na svoje hodinky a povedala by jej nech sa pozrie na svoj mobil.

Skôr by som povedal, že tvoja dcéra má teraz dosť ten konštatovaný poznatok, že žiaci síce vedia, čo čítajú, ale nevedia, čo si prečítali.

Aj za mojich školských rokov učitelia brali veci, ktorými rozptylovali spolužiakov alebo inak s nimi rušili vyučovanie na hodine. No mobil to isto nebil! No ale doma mu ešte tatko nabil. Učiteľ mal väčšiu váhu, nie len tú jeho osobnú, ale ako osoba. A dnes ...

A že nakoniec sa sním hrala spolužiačka?

"Myslíte že môže za to dosať pokarhanie alebo niečo podobné ?"

Vyber si!

"(1) Opatrenie na posilnenie disciplíny žiaka sa ukladá po objektívnom prešetrení za závažné alebo opakované previnenie proti školskému poriadku školy. Toto opatrenie predchádza spravidla zníženiu stupňa zo správania.

(2) Podľa závažnosti previnenia sa ukladá niektoré z opatrení, najmä napomenutie od triedneho učiteľa, pokarhanie od triedneho učiteľa, pokarhanie od riaditeľa.

(3) Pokarhanie od triedneho učiteľa udeľuje triedny učiteľ so súhlasom riaditeľa po prerokovaní v pedagogickej rade. Riaditeľ udeľuje pokarhanie od riaditeľa školy po prerokovaní v pedagogickej rade.

(4) O udelení výchovného opatrenia informuje riaditeľ preukázateľným spôsobom zákonného zástupcu žiaka. Výchovné opatrenie sa zaznamenáva žiakovi do triedneho výkazu alebo katalógového listu žiaka.

(5) Udelenie zníženého stupňa zo správania podľa § 55 ods. 6 písm. c) a d) zákona sa odôvodní v triednom výkaze alebo katalógovom liste žiaka.

(6) Ak sa použije ochranné opatrenie podľa § 58 zákona, riaditeľ bezodkladne privolá zákonného zástupcu žiaka, ktorý za žiaka preberá zodpovednosť."

Len tak pre spomienku ...matelk0 je offline (nepripojený) matelk0

som len človek matelk0
čo si to tá učiteľka dovoľuje brať jej mobil? Nebodaj by chcela aby dievča v škole dávalo pozor a niečo sa aj naučilo? Čo si to tá učiteľka vôbec dovoľuje? Nech jej pekne vráti ten mobil a nech jej dá na vysvedčku pekne samé jednotky! A vôbec, čo ich ešte týrajú v škole? Nech ich už pustia domov!

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
Škola nemá právo mobil zadržiavať. Buď ti ho okamžite vrátia, alebo sa vystavujú nebezpečenstvu trestného stíhania.

Hlasovalo 13 pouzivatelov

Užitočné (6)
vicktor, majkii, dmc, marjankaj, Martuk, bjuty smis
Neužitočné (5)
Nevhodné (1)
Komentár, nie odpoveď (1)
-1
31 komentáre - rozbaľ     zbaliť
alaya1 To snad nie, plati skolsky poriadok.
vicktor Ucitelka mobil odobrala opravnene, ale nemoze ho zadrziavat na dobu neurcitu az do neviem kedy.
marjankaj Pozrite ústavu sr čl. 20.
Žiadny poriadok alebo nariadenie nemôže byť v rozpore s ústavou alebo zákonom.
marjankaj Ústava sr čl. 2:
Štátne orgány(teda aj škola) môžu konať iba ako im určuje zákon.
misoft Tak, tak.... napr. zákon 245/2008 Školský zákon - §58 ods.2 a tam je spomenutý výraz "školský poriadok". Takže školský poriadok môže byť spracovaný - základ je v tomto zákone.
A potom §144 ods.4 písm.b.
Takže? Konajú v rozpore s Ústavou? Nie - konajú v súlade s ústavou, zákona o školstve a školského poriadku. A punktum.
vicktor Este nie punktum.
Verim, ze skolsky poriadok zakazuje hrat sa s mobilom pocas vyucovania, asi aj to ze ucitel(ka) ho moze vziat, ale zaujima ma co sa pise dalej - moze si ho privlastnit, rozbit, predat, alebo co?
Dievcatu nan mozu posielat informacie o kruzkoch, mozno sa s nim da platit v obchode bezkontaktne. To uz je ako zobrat platobnu kartu za to ze ukaze obrazok na nej.
Keby sa to stalo vasmu decku, inak by ste pisali.
marjankaj A kde v školskom poriadku je uvedené, že učiteľka môže žiakovi vziať mobil? Môže mu max. znížiť známku zo správania.
A Dušan prečítaj si pozorne čl.20 ústavy. Rodičia by mohli na súde žiadať úhradu faktúr za telefón, keďže by nemohli tento používať. Našťastie iba tento mesiac.
marjankaj Neviem, kto tu vyblokoval profesionála aj keď má pravdu.
Učiteľka má šťastie, že ziackin otec nie je právnik tiež,že je už koniec školského roku. Asi by ju prešli takéto praktiky brať žiakom mobily. Môže uplatniť sankcie podľa paragrafu č22 školského poriadku.
veronikasad Janko, nože daj, ako by si to riešil v pozícii učiteľa, keby si 30 ziakov vylozilo cez tvoj vyklad mobil na lavicu...
Onko By oteckovi právnikovi hneď spadol hrebienok, keď by dostal na výber alternatívu, že mobil nebudú konfiškovať, ale žiačku vylúčia zo školy. Ktorý trest prijme radšej? Teraz som zvedavý, aký článok ústavy vytiahnete, podľa ktorého by malo byť zakázané vyhodiť žiaka zo školy
marjankaj No predsa čl 2. Štátne orgány môžu konať iba ako ustanovuje zákon. Ty si zrejme taký zbehlý v práve ako náš prezident.
alaya1 zakon ustanovuje pouzivanie mobilnych telefonov v skolach.
marjankaj No a čo? Našla si v paragrafe 22 ustanovenie, že môže byť odobratý mobil? Sito ten paragraf citoval. Nech učiteľka vyberie trest podľa zákona.
A precitaj si aj svoj príspevok. "Môže podať trestné oznámenie". Tak nech to TO podá.
alaya1 a co, ze sito citoval nieco zo skolskeho poriadku niektorej skoly. Uvodzovky dal, ale zdroj citacie nie. Skolsky poriadok schvaluje pedagogicka rada skoly, rada skoly- tam su zastupeni aj rodicia deti, su s tym oboznameni rodicia na rodicovskom zdruzeni, kde ho mozu pripomienkovat, a potom sa podla neho musi ziak riadit. Ja som liberalne zmyslajuci clovek, ale toto sa v skole proste musi ustrazit. Tento rodic ma poranene EGO. Tiez som hakliva na potomstvo, ale treba aj objektivvny byt niekedy.
marjankaj No takto:
Žiak nesmie na vyučovaní používať mobil. Na tomto sa zhodneme.
Ale učiteľ nesmie zobrať žiakovi jeho majetok(mobil). To nedovoľuje žiadny zákon. Ak to náhodou nejaký zákon umožní, tak je v rozpore s ústavou čl. 20. A zákon musí byť upravený v súlade s ústavou. Alebo treba upraviť ústavu.
alaya1 ano moze podat trestne oznamenie ucitel, ze bol natacany a pod. bez suhlasu. MOZE.

Take cudo robit z takej blbosti. Nechapem to.
Ja by som chcela pocut aj verziu ucitela, ako to len pozretie do mobilu videl on.

Nakoniec z toho tu urobite pripad pre ustavny sud - Harabin si zgustne ..ja koncim, nema to vyznam.
buchač Onko (Dnes 20:59) ale žiačku vylúčia zo školy.
===================
To je nejaká novinka v školskom zákone...že sa žiak vylúči z povinnej školskej dochádzky ???
Onko buchač, kým si otecko naštuduje ústavu, tak už bude mať po povinnej školskej dochádzke.
Oliwa Vidieť, že teplo účinkuje... Veľa kriku pre nič.
misoft marjankaj (Včera 17:18) .....................
A Dušan prečítaj si pozorne čl.20 ústavy. Rodičia by mohli na súde žiadať úhradu faktúr za telefón, keďže by nemohli tento používať. Našťastie iba tento mesiac.
--------------------------------------------------------------------
Dodržiavaj pitný režim, lebo potíš chobotiny! Ako by DOKÁZALI tú stratu? Čím? To budú žiadať náhradu aj vtedy, keď náhodou spí? Veď aj vtedy kredit platí a predsa telefón nepoužíva. Koho budú v tomto prípade žalovať? Prírodu?

A ten školský zákon musí byť v súlade s ústavou, inak by nebol schválený. Školský poriadok musí byť v súlade so zákonom . Takže - postupujú presne tak, ako im to ústava, zákon a poriadok povoľuje.

A ešte niečo: platí Čo nie je zakázané, je povolené. Len´že používanie mobilov vo vyučovacom procese, počas vyučovacej hodiny je zakázané! Takže? Argumentuj!

A keď sme už pritom:
čl.13 Ústavy
(1) Povinnosti možno ukladať

a) zákonom alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd,
a keďže sa oháňaš čl.20
toto si čítal?
(3) Vlastníctvo zaväzuje. Nemožno ho zneužiť na ujmu práv iných alebo v rozpore so všeobecnými záujmami chránenými zákonom. Výkon vlastníckeho práva nesmie poškodzovať ľudské zdravie, prírodu, kultúrne pamiatky a životné prostredie nad mieru ustanovenú zákonom.
Tým, že sa zabáva s mobilom, vyrušuje druhých, zamestnáva pedagóga inou činnosťou - takže on nemôže učiť - ergo - upiera OSTATNÝM právo na vzdelanie.
vicktor Ako dlho moze ucitelka nevratit mobil ziakovi?
Prosim cituj zo zakona a skolskeho poriadku.
alaya1 Skolskeho poriadku, ktorej skoly? Lebo kazda skola ma ten svoj. Sa smejem ako riesite veci , o ktotych prd viete
dmc Diskusia zabieha inym smerom ale aj tak. Skusme si zopakovat uplne zaklady prava: Ani skolsky poriadok nemoze dat ucitelovi viac prava ako dava ustava a zakony skolskemu poriadku nadriadene. Nizsi zakon /nariadenie/vyhlaska musi byt v sulade s vyssim zakonom. Organ statnej spravy ako aj samospravy moze konat iba tak ako mu urcuje zakon. (Moze konat iba tak ako je v zakone/vyhlaske uvedene. Naproti tomu obcan moze konat vsetko - co mu zakon nezakazuje.
Onko Tu sa to až hemží právnymi expertmi. Nestrápňujte sa tu odvolávaním na ústavu. Ústava obsahuje iba nejaké základné pravidlá a v každom druhom článku je uvedené, že podrobnosti, rozšírenia a obmedzenia, ustanoví zákon. Takže keď zákon ustanoví, že v škole sa treba riadiť školským poriadkom, a v školskom poriadku je uvedené, že používanie mobilu je zakázané a je možné ho odobrať, tak je to všetko v poriadku a v súlade s ústavou.
marjankaj Tak si pozri trestný zákonník paragraf 212. Učiteľke hrozí až 2 roky basy na tvrdo za krádež mobilu. Ty školník.
Zaujímavé že nikto necitoval kde je uvedené odobratie mobilu.
misoft Ideš do budovy súdu. Je tam strážna služba. Si držiteľom zbrane, máš na to papiere. Lenže je tam vyvesený oznam, že v budove sú strelné zbrane zakázané. Ty však neodovzdáš, bezpečnostná služba ti zbraň odoberie - je to na tr. zákonník §212? NIE! Oni ti ju NEUKRADLI (a ani tá učiteľka NEUKRADLA) - oni ti ju v súlade so zákonom a smernicami odobrali do ÚSCHOVY.

KEDY TO UŽ KONEČNE POCHOPÍŠ? Miešaš hrušky s jablkami.
Krádež by bola, keby ten mobil zobrala PRE SVOJU POTREBU, ZISK.
sito alaya1 (Včera 22:17) a co, ze sito citoval nieco zo skolskeho poriadku niektorej skoly. Uvodzovky dal, ale zdroj citacie nie.

alaya, ty si pekná 3,14čka, či jednička?

A toto poznáš, isto poznáš! Ved je to citácia, čí nepoznáš? No pozri si ju a porovnaj.

"Podľa Vyhlášky 320/ 2008 MŠ z 23.
júla 2008 o Základnej škole § 20 bod 7. nesmieš ho používať počas vyučovania,
ktorého súčasťou sú aj prestávky. Použiť ho môžeš iba so súhlasom vyučujúceho,
triedneho učiteľa alebo riaditeľa školy v odôvodnených prípadoch"

Prečítaj si ešte raz pozorne buchačov príspevok, odpoveď z 12.6. o 18,41 hod. Potom moju z 13.6. o 15,14 hod. A potom svoju z 13.6. o 22,06 hod.
alaya1 Preboha chlspi, neblaznite!!!! Sito a ty nadavaj doms svojej zene ci inej pribuznej. Mas v hlave dobre vymlete, tvoje litanie citat mebudem. Ja som reagovala na tvoj prispevok, tvoje komenty necitam. Nezabudni este pridat nejaku tvoju prihluplu akoze basnicku.
marjankaj Misoft ty si geniálny ako prezident. Ten tiež žiadny pozemok neukradol. Lenže on má imunitu.
sito alaya, ale veď ja ťa chválim.

Napísal buchač:

320/2008 Z.z. VYHLÁŠKA Ministerstva školstva Slovenskej republiky
§ 20 Pravidlá správania žiaka
(7) Počas vyučovania žiak nesmie používať mobilný telefón.
Použiť ho môže iba v odôvodnených prípadoch so súhlasom vyučujúceho, triedneho učiteľa alebo riaditeľa, alebo jeho povereného zástupcu.

Napísal sito:

"Počas vyučovania žiak nesmie používať mobilný telefón. Použiť ho môže iba v odôvodnených prípadoch so súhlasom vyučujúceho, triedneho učiteľa alebo riaditeľa, alebo jeho povereného zástupcu."

Napísala alaya1:

Podľa Vyhlášky 320/ 2008 MŠ z 23.
júla 2008 o Základnej škole § 20 bod 7. nesmieš ho používať počas vyučovania,
ktorého súčasťou sú aj prestávky. Použiť ho môžeš iba so súhlasom vyučujúceho,
triedneho učiteľa alebo riaditeľa školy v odôvodnených prípadoch.

To, čo som napísal je v jednej vyhláške. Ale isto je to aj v školskom poriadku každej školy. Kto nevie nech sa školí.
sito dmc (Dnes 19:17) Diskusia zabieha inym smerom ale aj tak. Skusme si zopakovat uplne zaklady prava:

Má niekto právo na porade si robiť z porady, miernejšie RIŤ? Nemá! No a je tu hodne tých, čo žerú mobil, pritom tému úmyselne založil nejaký debil. A my ho nepoznáme, že?
  zbaliť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.