Zavrieť

Porady

Odberateľ na čiernej listine

Dobrý deň,

pri uzávierke DPH nám vyskočil odberateľ z ČL. Na čo si dať v tomto prípade pozor?

Nenájde sa nikto? Môžem odoslať DPH napriek tejto hláške? My sme dodávatelia tohto partnera.
Naposledy upravil zuzumojko : 17.06.19 at 10:48
3 komentárov     zbaliť
Chobot Aká čierna listina to je? Koho ČL?
Braňo zrejme na listine rizikových subjektov...
Chobot Ak má na mysli zoznam sankcionovaných osôb EU, tak potom nie je možné s takým subjektom uzatvárať akékoľvek zmluvné vzťahy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Keď je to odberateľ, tak nie je žiadny problém, riešiť takú situáciu treba v prípade dodávateľov.

    Pri dodávateľovi na zozname "platiteľov dane z pridanej hodnoty, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie pre DPH" (ide spravidla o dlžníkov na dani) je odberateľ ručiteľom za odvedenie DPH, teda prakticky je lepšie dodávateľovi zaplatiť iba sumu bez DPH a DPH odviesť za neho rovno Finančnej správe.
    zuzumojko Presne tak. Len som si nebola istá, či v prípade odberateľa je tiež nejaký háčik. Ďakujem pekne.

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    ručenie za daň už nie je v prípade, že je subjekt uvedený v zozname "rizikových subjektov" § 69 ods. 14 prešiel novelizáciou a aktuálne znie nasledovne

    §69 ods. 14 zákona o DPH

    Platiteľ, ktorému je alebo má byť dodaný tovar alebo služba v tuzemsku, ručí podľa § 69b za daň z predchádzajúceho stupňa uvedenú na faktúre, ak dodávateľ daň uvedenú na faktúre nezaplatil alebo sa stal neschopným zaplatiť daň a platiteľ v čase vzniku daňovej povinnosti vedel alebo na základe dostatočných dôvodov vedieť mal alebo vedieť mohol, že celá daň alebo časť dane z tovaru alebo služby nebude zaplatená. Dostatočným dôvodom na to, že platiteľ vedieť mal alebo vedieť mohol, že celá daň alebo časť dane z tovaru alebo služby nebude zaplatená, je skutočnosť, že
    a)
    protihodnota za plnenie uvedená na faktúre je bez ekonomického opodstatnenia neprimerane vysoká alebo neprimerane nízka,
    b)
    v čase vzniku daňovej povinnosti bol jeho štatutárnym orgánom alebo členom štatutárneho orgánu alebo spoločníkom štatutárny orgán, člen štatutárneho orgánu alebo spoločník platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu.

    Odberateľ na čiernej listine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.