Zavrieť

Porady

Faktúry pre nepodnikateľov v A.1 KV?!

Prebrala som účtovníctvo a zistila som, že doterajšia ekonómka dávala všetky faktúry do A.1 kontrolného výkazu. Nerozlišovalo sa, či je podnikateľ alebo nie. Chyba nastala tým, že sa faktúry generujú v jednom programe a potom sa len exportujú do účtovníctva a tak sa to dáva jedným spôsobom. Volala som do soft. firmy a tá mi vravela, že to musím ručne opraviť adresy odberateľov a zaškrtnúť FO a potom to bude správne dávať... To by som opravila....
Len teraz rozmýšľam, či musím dávať za všetky obdobia od existencie KV opravné výkazy??? DPH to neovplyvní, ale je to chyba zlého zaradenia do častí KV.
Naposledy upravil nikula : 18.06.19 at 10:30
Sarlotka a čo chce konateľ spoločnosti? preberte to s ním... a hádam to nechcete robit zdarma...
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

jakubzemko
Mali by ste, ale ja byt na vasom mieste to nerobim ak by ste si pozreli statistiku kolko ludi to nespravne vykazuje tak verim tomu ze to bude tak 50:50.

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka
opravné KV nie, ale dodatočné..
ale na tvojom mieste by som to už nechala tak.. ak si to doteraz nikto na FS nevšimol, tak sa tým netráp.. ja si myslím o celých KV svoje, dáka veľká kontrolovanosť tam nie je, viem o viac prípadoch od známych že urobili chybu, a nikto z DU neupozornil.. aj ja som asi 3/4 roka, keď začali KV, dávala zlé VAT nr. môjho partnera z EU, a nikto nič neriešil, keď som na to prišla, iba som opravila v databáze adries aby mi ťahalo správne číslo, viac som to neriešila.. a ani nikto iný..

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

bodliak
Zaujímajú ich iba veľké rozdiely, a potom kontakt s podozrivými firmami, vtedy by vás mohli detailnejšie pozrieť...
Keby mali riešiť každú nespárovanú faktúru, tak ešte nemajú uzavretý ani prvý kvartál z roku 2014.

Faktúry pre nepodnikateľov v A.1 KV?!

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.