Zavrieť

Porady

Faktura do nie-členského štátu EU

Prosím vás, ako mám postupovať, pri fakturovaní kancelárskych potrieb do štátov, ktoré ešte nie sú v EU?
Ide konkrétne o Chorvátsko a Bosnu a Hercegovinu. Par. 43 - oslobodenie od DPH tam samozrejme nemôžem uplatniť, ale neviem ktorý par. vôbec môžem uplatniť.

viete mi prosím poradiť?????Som zúfalá, dnes to musím spraviť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    baninka je offline (nepripojený) baninka

    baninka
    práve som došla k tomuto paragrafu a vydýchla som si, myslím že splňam podmienku, že ja ako platca tovar vyveziem resp. odošlem a keď mám o tom doklad + doklad z colnice o prepustení tovaru - mám nárok na oslobodenie od DPH.
    Je správne moje tušenie, že tento prípad vôbec nevstúpi do súhrnného výkazu, nakoľkonejde o EU?
    Veľká vďaka.

    baninka je offline (nepripojený) baninka

    baninka
    Potvrdili mi to na daňovom úrade, Služby pre verejnosť sú naozaj prínosom. je správne uviesť na faktúre aj poznámku že postupujeme podľa par. 47 zákona o DPH, aby to v prípade kontroly bolo ľahšie identifikovateľné.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    baninka
    .
    Je správne moje tušenie, že tento prípad vôbec nevstúpi do súhrnného výkazu, nakoľkonejde o EU?
    Veľká vďaka.
    áno do SV nevstupuje

    baninka je offline (nepripojený) baninka

    baninka
    Prosím, viete niekto, ako postupovať keď je v par. 47 uvedené, že musím mať aj potvrdenie z colnice o prepustení tovaru mimo štáty EU?
    Mám ja sama požiadať colný úrad? Sú na to tlačivá resp. treba priložiť aj kopiu dokladu od prepravnej spoločnosti? Pýtala som sa na to aj pána z prepravnej spoločnosti DHL ktorí organizujú prepravu ale nevedeli mi vôbec poradiť...

    Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc.

    Faktura do nie-členského štátu EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.